Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çankırı Belediyesi ile Uganda Cumhuriyeti'nin bir kenti arasında ''Kardeş Şehir'' protokolü imzalanacak.

13 Şubat 2015 Cuma 23:27
Uganda Cumhuriyeti Dış İşleri yetkililerinden gelen talepler üzerine Çankırı Belediyesi ile Uganda Cumhuriyeti'nin bir kenti arasında ''Kardeş Şehir'' protokolü imzalanacak.

Son yıllarda başarılı çalışmaları ile beğeni toplayan Çankırı Belediyesi, bilgi ve tecrübesini Afrika'ya aktarmaya hazırlanıyor. Uganda Cumhuriyeti Dış İşleri yetkililerinden gelen talepler üzerine Çankırı Belediyesi ile Uganda Cumhuriyeti'nin bir kenti arasında ''Kardeş Şehir'' protokolü imzalanacak.

Protokol anlaşması kapsamında Çankırı'ya gelen Uganda Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçi Yardımcısı Kasujja Moses Kalule Kagodo, belediye birimlerini gezdi.  Belediyemiz tarafından hizmete açılan Kadın İstihdam Merkezi, Kadın Eğitim Kültür Merkezi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Çankırı Kale'si ve medreseleri çok beğendiğini belirten Kagodo, benzer projeleri Uganda'da görmeyi arzu ettiğini söyledi.

Kent gezisinin ardından Belediye Başkanı İrfan Dinç'i ziyaret eden Kagodo, Uganda'ya yapılmasını talep ettiği,  başta kadın çalışmaları olmak üzere, içme suyu, rekreasyon projeleri, restorasyon çalışmaları ve parkları kapsayan 16 proje için destek istedi.

Kagodo'nun ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Dinç, ''Tarihi bağlarımızın olduğu Afrika'ya elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Bu kapsamda yaz aylarında Uganda'nın bir kenti ile Kardeş Şehir Protokolü imzalamayı düşünüyoruz. Ardından Uganda'dan eğitim için bazı yetkililer şehrimize gelecek. Bizim arkadaşlarımız da oraya gidebilir. İnşallah karşılıklı işbirliği ile Uganda'nın kalkınmasına katkı sağlarız'' diye konuştu.

Görüşme, Başkan Dinç'in diplomat misafiri ile fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

cankiri2.20150213233009.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu