Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çankırı Belediye Başkanı Dinç, Milli Savunma Bakanı Yılmaz’dan orduevi arsasının belediyeye devredilmesini talep etti

16 Şubat 2012 Perşembe 19:27
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’te Mili Savunma Bakanı Yılmaz’dan şehir içerisinde kalan iki orduevinin yerine belediyece yenilerinin yapılması şartı ile belediyeye devredilmesini talep etti.

Valiliğin ardından Garnizon Komutanlığı’nı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz daha sonra Belediye ye gelerek Başkan Dinç’ten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediyeye gelişinde Meclis Üyeleri ve birim müdürleri tarafından karşılanan Bakan Yılmaz daha sonra başkanlık makamına geçti. Belediye Başkanı İrfan Dinç burada belediyenin bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Siyasete girmeden önce Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı yapan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in özellikle kültürel alanda yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını belirterek, gerek tarihi dokunun canlandırılması, gerekse kültürel yayınlar ve somut olmayan kültürel mirasın yaşatılmasına ilişkin ortaya çıkarılan ürünlerin önemini vurguladı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’te Mili Savunma Bakanı Yılmaz’dan şehir içerisinde kalan iki orduevinin yerine belediyece yenilerinin yapılması şartı ile belediyeye devredilmesini talep etti. Bakan Yılmaz’da konunun incelenmesi gerektiğini belirterek talep dosyasını bürokratlarına verdi.

Bakan Yılmaz’ın belediye ziyareti Başkan Dinç tarafından hediye olarak yöresel kilim, üzerinde mermi taşıyan kadın figürünün bulunduğu ebru tablo, yöresel yayık ve belediyenin kültürel yayınlarından oluşan kitap setinin hediye edilmesi ile sona erdi

cankiri2.20120216193337.jpg

cankiri3.20120216193349.jpg

cankiri4.20120216193401.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar