Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Kazdağları'nda altın arama çalışmalarına tepkili

26 Aralık 2012 Çarşamba 02:47
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN; “Buralar bir Allah yapısıdır. Kul tarafından böyle bir şeyin yaratılma imkanı yoktur. Buralara elini süren kul hakkı yer. Günah işler hainlik yapar. Çünkü; bu bereketli toprakların nedeni buranın oksijeni, buranın yer altı suları, buranın atmosferi, bu kutsal dağlardır" dedi

Kazdağları’nda yürütülen sondaj çalışmaları nedeniyle Bayramiç'e bağlı Karaköy sakinleri; düzenledikleri eylemle  altın arama çalışmalarını protesto etti.

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Hicri Nalbant, yöre köylüleri ve çok sayıda çevrecinin katıldığı eylemde Kazdağları’na sahip çıkıldı.

Bölgede bulunan köylerden gelenler, Karaköy Köyü’nde buluşup sondaj çalışmalarının sürdürüldüğü Gedikdede bölgesine giderek yapılan sondaj çalışmalarına tepki gösterdi. 

Gedikdede bölgesinde gerçekleştirilen eylemde konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Buralar bir Allah yapısıdır. Kul tarafından böyle bir şeyin yaratılma imkanı yoktur. Buralara elini süren kul hakkı yer. Günah işler hainlik yapar. Çünkü; bu bereketli toprakların nedeni buranın oksijeni, buranın yer altı suları, buranın atmosferi, bu kutsal dağlardır. Bu nedenle buranın yapısını bozacak bir hafriyat dahi haramdır. Sizlerin emaneti altındaki toprakların yeraltından ve üstünden gelen sularla Çanakkale, Balıkesir ve bu bölgelerdeki ilçe ve köyler bu suları içmekte ve kullanmakta. Bizim ne altıncılarla, ne de gümüşçülerle işimiz olabilir.  Allahın bu kutsal emanetine hepimiz sahip çıkacağız. Sonuna kadar sizlerle beraber olacak, hep yanınızda duracağız” dedi.

canakkale2.20121226025932.jpg

canakkale3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu