Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın filosuna dahil edilen 15 yeni araç, Bursa’ya hizmetlerde kullanılmak üzere yerini aldı

06 Şubat 2013 Çarşamba 00:58
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın araç filosu, yeni araçlarla daha da güç kazandı. BURULAŞ’ın Bursa’ya hizmetlerine dinamizm katacak olan yeni araçların tanıtımını da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaptı

Bursa’ya hizmetleriyle çağ atlatan Büyükşehir Belediyesi, teknik altyapısını yenileyerek araç filosunu da güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın filosuna dahil edilen 15 yeni araç, Bursa’ya hizmetlerde kullanılmak üzere yerini aldı.

“4 yılda 20 yılı aştık”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ’ta gerçekleştirilen törende, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin alt ve üst yapısına yönelik yatırımlarıyla yoğun bir dönem yaşadığını anlatarak, “Son 4 yılda yaptıklarımızla, Bursa’nın önceki 20 yılında yapılan yatırım oranını geçmiş durumdayız. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarında tüm birimlerimiz katkı koyuyor, rutin işlerinin yanı sıra birçok alanda da hizmetlerini sürdürüyorlar” dedi.
BURULAŞ’ın raylı sistem, otobüs işletmesi, ulaşım koordinasyonu, şehirlerarası terminalin işletimi, tramvay hatları yapımı, inşaat ve imalatları gibi pek çok alanda çalıştığını vurgulayan Altepe, deniz ulaşımında da BURULAŞ’ın imzasının olduğunu kaydetti.

“Tasarrufun sırrı bu”
Başkan Altepe, BURULAŞ’ın yakında hava ulaşımıyla ilgili de çalışacağına dikkati çekerek, “BURULAŞ, tüm bu çalışmalarının yanı sıra artık belediyenin değişik ihtiyaçlarını görme, kaynaklarımızın en iyi şekilde kullanılması, daha az kaynakla daha çok iş yapılması ve tasarruf konusunda da büyük katkı sağlıyor” diye konuştu.
BURULAŞ’ın filosuna 10 adet hidromek beko kazıcı, kırıcı ve yükleyici araç ile 5 adet de damperli kamyonun eklendiğini söyleyen Başkan Altepe, “BURULAŞ bir yandan belediyenin ulaşım çalışmalarını sürdürürken bir yandan da gerektiği yerde bu araç ve makinelerle inşaatla ilgili faaliyet gösterecek. BURULAŞ, yeni alınan araçlarla birlikte 360’ın üzerinde araç ve makineyle Büyükşehir Belediyesi’ne hizmet veriyor” dedi. Altepe, bu şekilde kaynakların en güzel şekilde kullanıldığına değinerek, “Bu sayede tasarruflu ve verimli çalışmalar yapmış oluyoruz. Daha az kaynakla daha fazla üretimin ve yatırımın sırrı bu” diyerek, çalışmalarında önem verdikleri tasarruf konusuna da açıklık getirdi.

burulas2.20130206010405.jpg

burulas3.20130206010427.jpg

burulas4.20130206010451.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar