Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükşehir Belediyesi Bursa’yı geleceğe taşıyacak önemli projeleri bir bir hayata geçiriyor

11 Ocak 2012 Çarşamba 09:13
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan altyapıya, tarihi kültürel mirastan spora kadar Bursa’yı geleceğe taşıyacak önemli projeleri hayata geçirirken, halkın taleplerini de göz ardı etmeden kentin her köşesinde yoğun bir çalışmanın sürdüğünü söyledi.

DOĞAN ERTAN / Bursa

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan altyapıya, tarihi kültürel mirastan spora kadar Bursa’yı geleceğe taşıyacak önemli projeleri hayata geçirirken, halkın taleplerini de göz ardı etmeden kentin her köşesinde yoğun bir çalışmanın sürdüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi ilçesi sınırlarındaki mahalle ve köy muhtarlarıyla Dobruca Tesisleri’nde bir araya geldi. AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini ile Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil’in de katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, Osmangazi’yi yakından tanımasının büyük bir avantaj olduğunu söyledi. Osmangazi’de 136 muhtarlık olduğunu bunun küçük bir il anlamına geldiğini belirten Başkan Altepe, raylı sistemlerden kentsel dönüşüme, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar Osmangazi başta olmak üzere Bursa’nın tamamında büyük bir yatırım hamlesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Osmangazi’nin imkanları bir çok ilde yok”
Geçtiğimiz dönemde Osmangazi’ye 4 tane yüzme havuzu kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Altepe, Türkiye’de halen birçok ilde havuz yokken Osmangazi’nin bu alanda önemli bir mesafe kat ettiğini söyledi. Osmangazi’de hayata geçirdikleri birçok projenin Türkiye’ye örnek gösterildiğinin altını çizen Başkan Altepe, “Bu dönem ise hizmet alanımız oldukça genişledi. Ancak buna rağmen Osmangazi’nin cadde ve sokaklarındaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Yeni belediye binası, stadyum, bilim teknoloji merkezi gibi anıtsal yapıları bu dönemde Bursa’ya kazandırırken, muhtarlarımız başta olmak üzere halkımızdan gelen bütün taleplerle de yakından ilgileniyoruz” dedi.

“Bir arsa için 5 yıl uğraştık”
Özellikle Osmangazi gibi yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelere hizmet götürmekten çok arsa temini konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Osmangazi zor ilçe. Binaları yıkarak, yollar yapıyoruz, spor tesisleri yapıyoruz. Yer sorununu çözsek, her yere tesis yaparız. Her gün takip ediyoruz, boş alan bulunca çalışmaları başlatıyoruz. Bir arsa için yıllarca mücadele veriyoruz. Alacahırka’da yapacağımız bir spor tesisi arsasını elde etmek için tam 5 yıl uğraştık. Daha yeni çözüldü ve şimdi Osmangazi Belediyesi oraya spor tesisini yapacak. Onlar yapmazsa, biz yapacağız” diye konuştu.

Muhtarlardan hizmet teşekkürü
Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil ise Kestel’den Karacabey Boğazı’na kadar her yerde Başkan Altepe’nin ayak izinin bulunduğunu belirterek, hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Sevimgil, “Biz Osmangazi’de belediye başkanı olarak Recep Altepe’yi tanıdık. O şimdi büyükşehirde ama yine bizim de başkanımız. Bizim her sorunumuzla ilgileniyor. Bilgisayarlarımız yetersiz dedik, bilgisayar yardımlarını başlattı. Kendisiyle ne kadar övünsek azdır. Hizmette, karınca kararınca değil, elinden gelenin en fazlasını yapmaya çalıştı. Tüm muhtarımız adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

bursa2.20120111091951.jpg

bursa3.20120111092008.jpg

bursa5.20120111092030.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu