Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 14 kişilik "Dünyayı Yöneten Türkler" listesinde de yerini aldı.

02 Şubat 2014 Pazar 20:55
BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un seçtiği “27 Akil Adam” arasında gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 14 kişilik "Dünyayı Yöneten Türkler" listesinde de yerini aldı.

BM Genel Sekreteri  Ban Ki Moon’un seçtiği 27 Akil Adam arasında gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 14 kişilik "Dünyayı Yöneten Türkler" listesinde de yerini aldı.
 
Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, "Dünyayı Yöneten Türkler"e yönelik bir çalışma yaptı. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Başkanlığı (UCLG) görevine 2013’te ikinci kez seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş çalışma sonucu oluşturulan 14 kişilik listede yerini aldı. Topbaş daha önce de Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri  Ban Ki Moon’un seçmiş olduğu 27 Akil Adam arasında yer almıştı.

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) Genel Direktörü Ahmet Üzümcü dahil 14 Türk’ün  yer aldığı listede Topbaş’tan şöyle bahsedildi:  KADİR TOPBAŞ: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı… Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Başkanlığı görevine 2013 yılında ikinci kez seçildi.”

topbas1.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu