Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, piyanonun başına geçerek mini konser verdi.

17 Şubat 2015 Salı 22:21
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 94 yaşında vefat eden Türk Pop müziğinin ilk kadın söz yazarı Fikret Şeneş'i unutulmaz eseri 'Bir Başkadır Benim Memleketim' şarkısı ile andı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, piyanonun başına geçerek mini konser verdi. Başkan Türel, 94 yaşında vefat eden Türk Pop müziğinin ilk kadın söz yazarı Fikret Şeneş'i unutulmaz eseri 'Bir Başkadır Benim Memleketim' şarkısı ile andı.

Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'ni ziyaret eden Başkan Menderes Türel, öğrencilerle bir araya geldi. Gençlerin sorularını yanıtlayan Türel, öneri ve taleplerini dinledi. Bir öğrencinin müzik odasındaki enstrümanların yetersizliğini belirtmesi üzerine Başkan Türel, ziyaret sonunda müzik odasını inceledi.

Müziğe tutkusuyla bilinen Türel burada piyano başına geçerek, öğrencilere mini bir konser verdi. Başkan Türel, Türk Pop müziğinin ilk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş'i, unutulmaz eseri 'Bir Başkadır Benim Memleketim' şarkısını çalarak andı. Lisenin müzik kulübü öğrencileri de şarkıyı hep birden söyleyerek Başkan Türel'e eşlik etti.

Menderes Türel, piyano çalmasını bilen öğrencilerden de birer şarkı çalmalarını istedi. Öğrencilerin çaldığı eserleri de dinleyen Türel, piyonada Mozart'ın 'Türk Marşı'nı hızlı ritimde çalan bir öğrenciye, hangi ritimde çalması gerektiğini gösterdi. Öğrencilerin performansını beğenen Türel, onlara müzik ve sporla ilgilenmeleri tavsiyesinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2008 yılında 9'uncu Antalya Uluslararası Piyano Festivali'nin açılış konserinde, solist sanatçı olarak sahneye çıkmış, Bach'ın BWV 1056 Fa Minör Piyano Konçertosu'nu şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası (ANTDOB) eşliğinde seslendirmişti.

menderes2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu