Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Osmangazi'de Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'nde bulunan kediler, soğuk kış günlerini villada geçiriyor.

08 Ocak 2015 Perşembe 23:36
Barınakta yer alan 'Kedi Villaları'nda bulunan yaklaşık 270 kedi, hijyenik ve sağlıklı ortamda bakılırken, soğuk kış günlerini de villalarının penceresinden kar yağışını izleyerek geçiriyor.

Bursa Osmangazi'de Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'nde bulunan kediler, soğuk kış günlerini villada geçiriyor.   Barınakta yer alan 'Kedi Villaları'nda bulunan yaklaşık 270 kedi, hijyenik ve sağlıklı ortamda bakılırken, soğuk kış günlerini de villalarının penceresinden kar yağışını izleyerek geçiriyor.  

Osmangazi Belediyesi, sokakta yaşamlarını sürdüremeyecek durumdaki hasta ve sakat kedilere, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'nde yer alan 'Kedi Villaları'nda hijyenik ve sağlıklı bir yuva imkanı sunuyor. 25 metrekare taban genişliğine sahip olan ve Osmanlı mimarisi örnek alınarak tasarlanan iki adet dubleks kedi villasındaki kediler, günde yaklaşık 8 kilo kuru mama ile besleniyor. Soğuk kış günlerinde kedilerin üşümemeleri için, villalar içerisinde gün boyu soba yakılıyor.

Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulunan ve villalarında yaşayan kedileri seven Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Sokakta zor şartlar altında yaşayan bakıma muhtaç kedilerimizi toplayarak, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'nde barınma imkanı sağlıyoruz. Barınmanın yanında tedavilerini yaparak sağlıklarına kavuşmalarını ve son derece sağlıklı ve hijyenik şartlarda yaşamalarını sağlıyoruz. Barınağımızda yer alan iki tane kedi villasında, soğuk kış aylarında sıcacık bir yuva imkanı sunuyoruz. Bu villalarda sakat, gözü görmeyen ve yaşlı 270 tane kedimiz var. Bu kedilerimizin ter türlü bakımını yapıyoruz.  Sokaktaki hayvanları toplayıp sağlıklarına kavuşturarak, aslında şehri de sağlıklaştırmış oluyoruz" dedi.

kedi2.jpg

kedi3.jpg

kedi4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu