Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş (BESAŞ) tuzsuz ekmek ile yeni bir lezzeti daha piyasaya sundu

01 Şubat 2012 Çarşamba 19:47
Bursa Büyükşehir Belediyesi İştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş (BESAŞ) ürün portföyüne yulaflı, ruşeymli, tam tahıllı ekmeklerin ardından tuzsuz ekmek ile yeni bir lezzeti daha ekledi.

Doğan ERTAN / BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi İştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş (BESAŞ) ürün portföyüne yulaflı, ruşeymli, tam tahıllı ekmeklerin ardından tuzsuz ekmek ile yeni bir lezzeti daha ekledi.

Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük üretim tesisi olan BESAŞ, kaliteli ve ekonomik hizmet anlayışı ile çalışmalarına devam ederken, ürün yelpazesini günden güne genişletiyor. BESAŞ’ın ürün yelpazesine eklediği ayçekirdekli, kepekli, çavdarlı, tam buğday, zeytinli, haşhaşlı, mısırlı, yulaflı, roll, ruşeymli, ve tam tahıllı tüm çeşit ekmeklerinin yanında üretimine yeni başladığı 50 gramlık tuzsuz ekmek 30 kuruştan tekli ambalajlar halinde satışa sunulacak.

BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş tuzsuz ekmeğin sağlık açısından çok faydalı olduğunu söyledi. Bektaş, “Şeker hastalığının kontrolünü sağlayan, kalp damar hastalıkları riskini azaltan, tansiyonun dengede tutulmasına katkı sağlayan tuzsuz ekmek ayrıca enerji değerinin düşük olmasından dolayı da zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez bir besin. Tokluk hissi vermesi nedeni ile açlığı geciktiren yeni ürün, böylece günlük alınan enerji miktarını ve obezite oluşma riskini azaltıyor” dedi.

Günlük üretilen 250 bin ekmeğin 15 bin adedinin çeşit ekmeklerden oluştuğunu kaydeden Bektaş, “Günden güne yenilenen ekmek çeşitlerinde kaliteden asla ödün vermiyoruz. Hijyen kurallarına uygun olarak denemeleri yapıp, daha sonra üretimine geçiyoruz. Vatandaşlarımız tuzsuz ekmek taleplerini bayilere ileterek temin edebilirler. Hastane ve fabrikaların toplu taleplerini de karşılayabilecek durumdayız. Firmalar 444 44 11 numaralı hattı arayıp detaylı bilgi alabilirler” diye konuştu.

besas2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar