Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 21 köprü ve kavşak düzenlemesi ile itfaiyenin müdahale süresi 3 dakika daha kısaldı

23 Temmuz 2012 Pazartesi 23:26
Bursa’nın daha ulaşılabilir kent olması amacıyla raylı sistem yatırımları başta olmak üzere yol genişletme, kavşak ve köprü yenileneme çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımları, vatandaşların can ve mal güvenliğine de önemli bir katkı sağlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından son 3 yılda yapılan 21 köprü ve kavşak düzenlemesi ile 320 kilometreyi bulan yeni açılan ve genişletilen yol sayesinde itfaiyenin olaylara müdahale süresi 3 dakika daha kısaldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, eskiden 9 dakikada ulaşılan yerlere şimdi 6 dakikada ulaştıklarını belirterek, “Bazen 1 dakika bile bizim için hayati önem taşıyor. Yeni açılan yollar, köprü ve kavşaklar sayesinde yangınlara daha kısa zamanda müdahale etme buluyoruz” dedi.

Bursa’nın daha ulaşılabilir kent olması amacıyla raylı sistem yatırımları başta olmak üzere yol genişletme, kavşak ve köprü yenileneme çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımları, vatandaşların can ve mal güvenliğine de önemli bir katkı sağlıyor. Gürsu Kavşağı, Alaattinbey -Özlüce Kavşağı, Emek Kavşağı gibi önemli noktalarda sinyalizasyon sisteminin devre dışı kalması, bunun yanında ihtiyaca cevap vermeyen köprülerin yenilenmesi ve yolların genişletilmesi, itfaiye, ambulans gibi geçiş üstünlüğü bulunan araçlara daha da zaman kazandırıyor.

İtfaiye 3 dakika kazandı
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 2011 yılında meydana gelen olaylarla ilgili düzenlendiği istatistikler, olaylara müdahale süresinin giderek kısaldığını gözler önüne serdi. Ekipler, 2011 yılında 566 olaya 1 dakikada, 2 bin 137 olaya 3 dakikada, bin 586 olaya 5 dakikada, 347 olaya 7 dakikada ve 151 olaya da 9 dakikada müdahale etmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl meydana gelen 4 bin 787 itfaiye olayına müdahale zamanı da ortalama 5 dakika olarak gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi tarafından son üç yıl içinde genişletilen ve yeni açılan 320 kilometre yol, kavşak ve köprüler sayesinde 3 dakika daha kazandıklarını diye getiren İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, “Eskiden 9 dakikada ulaştığımız noktalara şimdi 6 dakikada, eskiden 5 dakikada ulaştığımız yerlere de şimdi 2 dakikada ulaşabiliyoruz. Bizim için 1 dakika bile hayati önem taşırken, 3 dakikalık avantaj halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması noktasında oldukça önemli” dedi.

İtfaiye yıllar sonra yatırım almaya başladı
İtfaiye hizmetlerinde ulaşımın yanında ekip ve ekipman donanımının da büyük önem taşıdığını dile getiren Doğan, itfaiyenin 10 yıllar sonra yatırım almaya başladığını söyledi. İtfaiyenin 15 yıl sonra yeni istasyon binalarına kavuştuğunu vurgulayan Doğan, “11 olan itfaiye istasyon sayımız son 3 yıl içerisinde 17’ye çıkarıldı. Yine 24 yıl sonra ilk defa toplu personel alımı yapıldı. Yüzde 23’lerde olan norm kadromuz yüzde 70’lere çıktı. Yine 14 yıl sonra ilk defa toplu araç alımı yine bu dönem yapıldı. İtfaiyeye yapılan her yatırım halkımızın can ve mal güvenliğine yapılmış yatırımdır. İtfaiyeye yaptıkları yatırımlar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

bursa2.20120723232908.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar