Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan BUDO seferlerinin ikinci gününde biletler bir saat öncesinden tükendi.

25 Ocak 2013 Cuma 21:03
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul ile Bursa arasında kaliteli, ekonomik ve güvenli ulaşımın sağlanması amacıyla başlatılan BUDO seferlerinin ikinci gününde Kabataş’tan saat 18.00’da kalkan Hüdavendigar gemisi için biletler bir saat öncesinden tükendi.

Bursa’yı her açıdan ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla yeni yollar açmaktan raylı sisteme kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine başlattığı deniz seferlerinin ikinci gününde tam kapasiteye ulaştı. Büyükşehir Belediyesi’nin Norveç’ten satın aldığı Hüdavendigar ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan kiraladığı Conkbayırı isimli 2 gemi ile seferlerin ilk gününde yüzde 50 doluluk oranına ulaşan BUDO, günün son seferi olan İstanbul Kabataş’tan kalkan 18.00 seferinde yolcu doluluk oranını yüzde 100’e çıkardı. Toplam 319 koltuğun da satıldığı son sefer için biletler seferden 1 saat öncesinden tükendi.

BUDO’nun vatandaşlardan gelen talepler üzerine kurulduğunun altını çizen Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, Bursalıların kendi gemilerine sahip çıkmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, iki günlük yolcu ortalamasında yüzde 70’lere çıkmanın da gelecek için umut verici olduğunu kaydetti. Fidansoy, ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Yolculuklarında BUDO’yu tercih eden vatandaşlar ise, gemilerin üst düzey konfora sahip olduğunu belirterek, bundan sonra Bursa – İstanbul arasındaki yolculuklarında BUDO’yu tercih edeceklerini dile getirdiler.
Öte yandan vatandaşlar, www.burulaş.com.tr üzerinden satın aldıkları biletleri Bursaray’ın Şehreküstü, Hamitler ve Üniversite İstasyonlarındaki seyahat kartı ofislerinden – kiosklardan bastırabilecekler.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar