Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ovaazatlı Belde Belediyesi’ne 2 adet otobüs hediye etti

09 Ocak 2013 Çarşamba 20:10
Bursa Büyükşehir Belediyesi, otobüs filosu içinde yedek olarak bekleyen 2 otobüsü, tüm bakım ve modernizasyon çalışmaları yapıldıktan sonra Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Belde Belediyesi’ne hediye etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, otobüs filosu içinde yedek olarak bekleyen 2 otobüsü, tüm bakım ve modernizasyon çalışmaları yapıldıktan sonra Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Belde Belediyesi’ne hediye etti.

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla raylı sistemlerden, toplu taşıma araçlarının yenilenmesine, yol genişletmeden kavşak ve köprü yapımına kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ulaşım konusunda çevre ilçe ve beldelerden gelen talepleri de geri çevirmiyor. Daha önce kardeşlik ilişkileri çerçevesinde Muş Belediyesi’ne 4 adet otobüs hediye eden Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ovaazatlı Beldesi’nden gelen otobüs talebine 2 araçla yanıt verdi. Büyükşehir Belediyesi otobüs filosu içinde yedek olarak bekletilen 2 otobüs, tüm bakımları ve modernizasyon çalışmalarını yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Ovaazatlı Belde Belediye Başkanı İlhan Gürkaş’a teslim edildi.

Her talebi karşılamaya çalışıyoruz
Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakın bir bölümünü ulaşıma ayırdıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir sınırları dışında kalan ilçe ve beldelerden gelen her talebi de karşılamak için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Belde Belediyesi’nin de ulaşım konusunda araç yönünden sıkıntı yaşadığını diye getiren Başkan Altepe, “Araç parkımızda yedek olarak bekleyen 2 otobüsün atıl duruma düşmemesi için bu araçları tüm bakımları ve yenileme çalışmaları yapıldıktan sonra Ovaazatlı’ya hediye ediyoruz. Ovaazatlı halkının hem belde içinde hem de belde ile Mustafakemalpaşa arasında ulaşımlarını sağlayacak olan otobüslerimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ovaazatlı Belde Belediye Başkanı İlhan Gürkaş da beldelerinden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

bursa2.20130109201405.jpg

bursa3.20130109201437.jpg

bursa4.20130109201508.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar