Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Büyükşehir Belediyesi ‘Orhangazi Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması’ yoğun ilgi gördü

16 Şubat 2012 Perşembe 18:32
‘Orhangazi Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması’ yoğun ilgi gördü. 61 projenin katıldığı yarışmanın sonuçları 23 Şubat Perşembe günü açıklanacak.

Doğan ERTAN / BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi Meydanı’nın yeniden tasarlanması sürecinde farklı bakış açılarının değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Orhangazi Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması’ yoğun ilgi gördü. 61 projenin katıldığı yarışmanın sonuçları 23 Şubat Perşembe günü açıklanacak.

Kent merkezindeki tek büyük açık alan olma özelliği taşıyan ve Ulucami, Kozahan, Orhan Camii ve tarihi belediye binasıyla çevrelenen Orhangazi Meydanı, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yarışmayı kazanacak proje ile kentin tarihi dokusuna uygun olarak yeniden düzenlenecek. Zamanın olumsuz etkileriyle görsel ve fonksiyonel bozulmaların yaşandığı Orhangazi Meydanı, bu projeyle yakın çevresiyle birlikte tekrar ele alınarak, bulunduğu bölgenin tarihi kimliğine uygun olarak şekillendirilecek.

Başvuruları 7 Şubat Salı günü sona eren Orhangazi Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması’na bugüne kadar 61 proje katıldığı belirtilirken, yarışmanın sonuçlarının 23 Şubat Perşembe günü açıklanacağı bildirildi.

bursa2.20120216183503.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar