Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesisleri, Gemlik körfezine hakim noktası ile konuklarına boğaz manzarası keyfi yaşatacak

04 Ocak 2012 Çarşamba 21:24
Toplam 2 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip olan tesislerde, restoran ve kafeterya bölümü 900 metrekare olarak planlandı. Ofis ve toplantı odaları için 120 metrekare alan ayrılırken, terasta yer alan yemek salonu ise 1200 metrekareden oluşuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karacaali Narlı Sosyal Tesisleri’nin ardından Gemlik’e ikinci sosyal tesisi kazandırıyor. Temeli atılan Atatepe Sosyal Tesisleri, Gemlik körfezine hakim noktası ile konuklarına boğaz manzarası keyfi yaşatacak.

Kentin en güzel noktalarındaki tesisleri bir bir vatandaşların hizmetine açan Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesis halkalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Gemlik’e kazandırılan Karacali Narlı Sosyal Tesislerini yaz sonunda hizmete açan Büyükşehir Belediyesi şimdi de ilçe girişindeki körfez manzaralı tepe üzerine projelendirilen Atatepe Sosyal Tesisleri’nin temelini attı.

Gemlik’in vitrini yenileyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir sınırlarına sonradan bağlanan tüm ilçelerde olduğu gibi Gemlik’te de önemli bir yatırım hamlesi başlattıklarını belirterek, kanalizasyon hatları, yağmur suyu ve içme suyu hatları, su depoları ve dere ıslahı gibi altyapı çalışmalarına 50 milyon TL harcadıklarını söyledi. Altyapı için 40 milyon TL’lik yatırımların da başlamak üzere olduğunu ifade eden Başkan Altepe, Balıkpazarı Hamamı ve Paşa Konağı’nın kamulaştırmalarının tamamlandığını ve restorasyon projesi hazırlıklarının sürdüğünü vurguladı. İlçe sınırlarında asfaltlama çalışmalarına 3 milyon TL harcadıklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’mızın sahile açılan en önemli kapısı olan Gemlik’in vitrinini bu yaptığımız çalışmalarla yeniliyoruz. Devam eden çalışmalarımız tamamlandığında Gemlik, Bursa’nın vitrini haline gelecek” dedi.

Körfez pırıl pırıl olacak
Göreve geldikleri ilk günden itibaren Atatepe Sosyal Tesisleri ile ilgili çalışmaları başlattıklarını dile getiren Başkan Altepe, konuklarına boğaz manzarası yaşatacak olan tesisleri yaz aylarına kadar tamamlamayı amaçladıklarını vurguladı. Tesis için yaklaşım 2 milyon TL harcanacağını ifade eden Başkan Altepe, çevre düzenlemeleriyle bölgenin tamamen elden geçirileceğini söyledi. Gemlik’in körfezinin evsel ve sanayi atıklardan arındırılması için önemli çalışmaları hayata geçirdiklerine değinen Başkan Altepe, “Derin deşarj sistemi ile körfezi bir nebze de olsa korumaya başladık. Ancak çevre ilçe ve köylerin atıkları derelerle yine körfeze taşınıyor. Arıtma tesislerinin devreye girmesiyle bunlar da kontrol altında alınacak ve körfez pırıl pırıl olacak. Gemlikliler yine ilçe merkezinde denize girebilecek ve balık tutabilecekler” diye konuştu.

“Gemlik tarihinde bu kadar hizmet almadı”
Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz ise Gemlik’in tarihinde almadığı hizmetleri son 9-10 ay içinde almaya başladığını söyledi. Başta altyapı olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin ilçenin her köşesinde hummalı bir çalışma içinde olduğunu ifade eden Yılmaz, “Eskiden ilçemiz her yağmurdan sonra sel baskınlarına maruz kalırdı. Bazı caddelerden kayıklarla geçmek zorunda kalırdık, ne araç ne de yayalar geçebilirdi. Ekim ayında yine çok yağış oldu ama Büyükşehir’in yatırımları sayesinde sel baskınları tarihe karıştı. Bu baskını olmadı, kanalizasyon taşmaları yaşanmadı. Başta altyapı olmak üzere ilçemize kazandırdıkları tüm hizmetler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gemlik’in Anadolu’nun birçok yerinde rastlanmayacak güzellikte bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik, körfezin temizlenmesine yönelik çalışmaların en önemli hizmetlerin başında geldiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen arıtma tesislerinin devreye girmesiyle körfezin yeniden eski güzelliğine kavuşacağını vurgulayan Çelik, ilçeye katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Gemlik Ata Mahallesi Muhtarı Süleyman Özgüneş ve Gemlik Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Çelik de ilçeye katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verdi.
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın da katıldığı törende, tesislerin temeli Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından atıldı.

Atatepe Sosyal Tesisleri
Toplam 2 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip olan tesislerde, restoran ve kafeterya bölümü 900 metrekare olarak planlandı. Ofis ve toplantı odaları için 120 metrekare alan ayrılırken, terasta yer alan yemek salonu ise 1200 metrekareden oluşuyor. Otoparkları ve çevre düzenlemeleriyle bölgeye ayrı bir değer katacak olan tesislerin 2 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.

bursa2.20120104213312.jpg

bursa3.20120104213329.jpg

bursa4.20120104213350.jpg

bursa6.20120104213408.jpg

bursa5.20120104213427.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar