Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe "Stadyum kentteki en önemli eserlerden biri olacak"

14 Eylül 2011 Çarşamba 22:08
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentteki en önemli eserlerden biri olacak Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun, kaba inşaatının yüzde 25 oranında tamamlandığını belirterek, “Önümüzdeki yılsonuna kadar inşaatı tamamlayıp stadyumu hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan Recep Altepe, Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte Büyükşehir Belediye Stadyumu inşaatında incelemelerde bulundu.

Tüm dünyada en çok konuşulan yapıların ve projelerin stadyumlar olduğuna dikkati çeken Başkan Recep Altepe, şu anda Türkiye’de ve yakın coğrafyada devam eden en görkemli stadyum inşaatının ise Bursa’da sürdüğünü söyledi.

Bursa’nın vizyon projesi

Stadyumla birlikte hemen yanındaki Nilüfer Deresi ıslah ve Mihraplı Parkı projelerinin de hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, “Çevresindeki yatırımlarla, geniş parklar ve düzenli alanlarıyla birlikte stadyum, Bursa’nın en vizyonel projesi olacak. Mimarisi ile Türkiye’de tek olacak 45 bin kişi kapasiteli stadyumun inşaatı hızla devam ediyor. Kaba inşaatta yüzde 25’lik bir ilerleme sağlandı. Tamamlandığında kentin en önemli eserlerinden biri olacak stadyumu önümüzdeki yılın sonunda bitirip, hizmete açmayı ve bir an önce uluslararası organizasyonları Bursa’ya çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Başkan Altepe,  müteahhit firma yetkililerinden inşaat süreci ile ilgili bilgiler de aldı.

bursa2.20110914221413.jpg

bursa3.20110914221434.jpg

bursa4.20110914221458.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar