Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bulgaristan Kriçim Belediye Başkanı Atanas Kalcev, Trakyakent ve Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç'ı ziyaret etti

02 Ocak 2013 Çarşamba 20:41
Bulgaristan Plovdiv şehri Kriçim Kasabası Belediye Başkanı Atanas Kalcev, Bulgaristanlı İşadamı Hüseyin Meymanov ile birlikte TRAKYAKENT Birlik Merkezi ile Tekirdağ Belediyesi’ne ziyaretlerde bulundu.

Bulgaristan Kriçim Belediye Başkanı Atanas Kalcev, TRAKYAKENT ve Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’ı makamında ziyaret etti.

TRAKYAKENT Belediyeler Birliği davetlisi olarak Tekirdağ’a gelen Bulgaristan Plovdiv şehri Kriçim Kasabası Belediye Başkanı Atanas Kalcev, Bulgaristanlı İşadamı Hüseyin Meymanov ile birlikte TRAKYAKENT Birlik Merkezi ile Tekirdağ Belediyesi’ne ziyaretlerde bulundu.

TRAKYAKENT Birlik Müdürü Sinan Çetiz ile Tekirdağ Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Levent Gündoğdu’nun da hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Dalgıç’la görüşerek istişarede bulunan Kriçim Belediye Başkanı Kalcev, Tekirdağ’dan bir ilçe Belediyesi ile kardeş Belediye olmak istediklerini söyledi. Kasabalarının 15 bin nüfuslu olduğuna dikkat çeken Kriçim Belediye Başkanı, kendi kasabalarına ait bölgelerinde iş sektörü olarak Mobilyacılığın çok yaygın durumda olduğunu, bu kapsamda Tekirdağ’dan da aynı sektörün yoğun olduğu bir Belediye ile kardeş olmak istediklerini Başkan Dalgıç’a iletti

TRAKYAKENT ve Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’da, Tekirdağ’ın birçok kesiminde organize sanayi bölgesi bulunduğunu ve Kriçim’e uygun olarak da bir kardeş şehir bulunacağını belirtti. Başkan Dalgıç, “İlişkilerimizin daha da artması için TRAKYAKENT üyesi belediyelerimize de kardeş şehirler bulacağız. Halkların kaynaşması açısından da yerel yöneticilere büyük görev düşüyor” dedi.

tekirdag2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar