Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bolu Belediyesinde çalışan 205 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı.

01 Haziran 2012 Cuma 15:23
Bolu Belediyesi Hizmet Binası önünde bulunan alanda yapılan imza törenine Yerelsen’i Genel Sekreter Mümtaz Uzun ve Yerelsen Uzman personeli Mete Bilgin temsil etti. Ayrıca Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye yöneticileri, Belediye iş sendikasının Bolu Şube yöneticileri katıldı

Bolu  Belediyesinde  çalışan 205 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı.

Yerelsen’in  üyelerinden olan Bolu Belediyesinde, geçen dönem sözleşme taraflar anlaşamadığı için Yüksek Hakem Kurulunca bağıtlanmıştı. Bu dönem ise Yerelsen toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Belediye-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

İmza töreni Bolu Belediyesi’nde yapıldı…

Bolu Belediyesi Hizmet Binası önünde bulunan alanda yapılan imza törenine  Yerelsen’i  Genel Sekreter Mümtaz Uzun ve Yerelsen  Uzman personeli Mete Bilgin temsil etti. Ayrıca Bolu  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye yöneticileri, Belediye iş sendikasının Bolu Şube yöneticilerinin yanısıra ,  halktan ve çalışanlardan çok sayıda kişi katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz, her zaman sözleşmeyi masada bitirmek istediklerini ama bu güne kadar muvaffak olamadıklarını söyledi. Ancak bugün gelinen noktada sözleşmeyi ilk kez masada her iki tarafın anlaşmasıyla bitirdiklerini söyledi. İşçilerin Bolu Belediyesinin gerçek sahipleri olduğunu, kendilerinin ve diğer yöneticilerin gelip geçici olduğunu söyleyen Yılmaz, işçilere  imkanları zorlayarak en iyi şartlarda zam verdiklerini ifade etti. Bu sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasında katkısı olan herkese teşekkür eden Yılmaz, özellikle kendileri adına sözleşmeyi başından sonuna kadar iyi bir şekilde yürüten Yerelsen’e çok teşekkür etti. Farkların en kısa sürede verileceğini belirten Başkan Yılmaz, sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasından sonra işveren ve işçi sendikası temsilcileri karşılıklı olarak birbirlerine çiçek   takdim ettiler.

Yevmiyelere  seyyanen ilk 6 ay 3 TL , ikinci 6 ay 3 TL.  zam…

Varılan mutabakat sonucu çalışanların yevmiyelerine 1. yıl ilk 6 ay için 3 TL, ikinci 6 ay için 3 TL. zam yapıldı. Aynı şekilde  ikinci yıl ilk 6 ay için 3 TL, ikinci 6 ay içinde 3 TL. seyyanen zam yapıldı.  Sosyal haklarda da aynı oranlarda artış sağlanmış oldu.  

bolu2.20120601152534.jpg

bolu3.20120601152548.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar