Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bin kişilik salon tamamen dolarken Fahir Atakoğlu, konserini dakikalarca ayakta alkışlanarak tamamladı

03 Kasım 2011 Perşembe 20:50
Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” etkinliklerinin ikincisi Fahir Atakoğlu konseri ile devam etti. Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleşen konser Ataşehirlilerden büyük ilgi gördü.

Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” etkinliklerinin ikincisi Fahir Atakoğlu konseri ile devam etti. Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleşen konser Ataşehirlilerden büyük ilgi gördü. Bin kişilik salon tamamen dolarken Fahir Atakoğlu, konserini dakikalarca ayakta alkışlanarak tamamladı.

Ataşehir Belediyesi’nden aldıkları ücretsiz davetiyelerle salonu dolduran Ataşehirliler, Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye büyük sevgi gösterisinde bulundu. Konseri eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte izleyen Başkan Battal İlgezdi, konserlerin müziğin usta isimleriyle devam edeceğini söyledi.

Fahir Atakoğlu’nun kendi bestelerinden oluşan eserlerini seslendirdiği konserde izleyiciler özellikle “Sarı Zeybek ve Demirkırat belgeselleri” için sanatçının hazırladığı eserleri büyük bir coşku ile dinledi. Atakoğlu’nun “Cumhuriyet” adlı eseri ise izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Konserini tamamlayan sanatçı Fahir Atakoğlu, Ataşehirlilerin yoğun alkışları nedeniyle bir kez daha sahneye çıktı.

“Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” etkinliğinde sahneye çıkan Fahir Atakoğlu’na plaket ve çiçek veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı kısa konuşmada, terör ve deprem nedeniyle ortak acıların yoğun olarak yaşandığı bir dönemden geçtiğimizi vurguladı. Toplumsal dayanışma, hoşgörü ve paylaşıma en çok ihtiyaç duyulan günler yaşandığına dikkat çeken Başkan Battal İlgezdi, sanat ve kültürel etkinlerin birlik ve dayanışma duygularının pekişmesine neden olduğunu ifade etti. Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan, terör ve deprem nedeniyle hayatlarını kaybedenlere rahmet dileyen Başkan İlgezdi,  tüm Ataşehirlilerin  Van ve çevresi için başlatılan yardım kampanyasına verdikleri desteğin büyük bir övgü ile karşılandığını söyledi.

atasehir2.20111103205303.jpg

atasehir3.20111103205325.jpg

atasehir4.20111103205345.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar