Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı’nı cazibe merkezi haline getirecek

16 Şubat 2014 Pazar 23:39
Beyoğlu Belediyesi’nin hayata geçirmeyi planladığı projeyle Okmeydanı, seyir terası ve Paris’teki Şanzelize Caddesi'ne benzer kafeleri ve alışveriş merkezlerini barındıracak caddeleriyle bir cazibe merkezi olacak.

Adını Fatih Sultan Mehmet'in okçuluk müsabakaları için kurdurduğu ok meydanından alan Okmeydanı semti, Beyoğlu Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesiyle  Paris’teki Şanzelize ‘yle yarışacak.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, planları hazır olan Okmeydanı Projesi'nin, yerel seçimlerden sonra vatandaşın da onayıyla gerçeğe dönüşeceğini söyledi. Demircan, öncelikle Okmeydanı'nın 50 yıldır kangren olmuş imar sorununu Başbakan Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle çözdüklerini, kentsel dönüşümü de halkın onayıyla gerçekleştireceklerini ifade etti.

KAYBEDEN YOK KAZANAN ÇOK
Dönüşüm kapsamında daireye daire, dükkana dükkan vereceklerini belirten Demircan, "Kentsel dönüşümde Okmeydanı'nda hiç kimse mağdur olmadı, olmayacak. Okmeydanı'nı bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Planımız; herkese tapu ve imar hakkını verirken finalde konutlarla beraber otoparkların olduğu, 6 okul, bir üniversite, yeşil alanlar, caddeler, ticaret merkezleri olan, Okçular Tekkesi gibi tarihi mekanları barındıran, aynı zamanda seyir terası gibi ticaret ve turizm sektörünü ön plana çıkarabileceğimiz bir projeyi kapsıyor.

Yeni Okmeydanı'nı seyir terası, turistik merkezlerin yanı sıra ticaret ve iş merkezlerinin olduğu, alışveriş ve yemek için gözde mekanların yer aldığı bir yer olarak kurguladık. Okmeydanı için, Taksim'de İstiklal Caddesi'ne alternatif bir cadde, dünya örneklerinden Fransa'nın Şanzelize'si ile yarışabilecek yeni caddelerin olduğu, özel bir destinasyon yaratmak amacıyla planlarımızı yaptık."

beyoglu2.20140216234156.jpg

beyoglu3.20140216234208.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu