Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beyoğlu Belediyesi Güney Kore’nin başkenti Seul’e bağlı Seongbukgu Belediyesi ile “Kardeşlik Anlaşması” imzaladı

14 Mart 2012 Çarşamba 15:27
Uluslararası projeler çerçevesinde dünyanın önde gelen şehirleri ile işbirlikleri gerçekleştiren Beyoğlu Belediyesi bir kardeşliğe daha imza attı. Güney Kore’nin başkenti Seul’e bağlı Seongbukgu Belediyesi ile imzalanan “Kardeşlik Anlaşması” töreni 14 Mart Çarşamba günü gerçekleşti

Uluslararası projeler çerçevesinde dünyanın önde gelen şehirleri ile işbirlikleri gerçekleştiren Beyoğlu Belediyesi bir kardeşliğe daha imza attı. Güney Kore’nin başkenti Seul’e bağlı Seongbukgu Belediyesi ile imzalanan “Kardeşlik Anlaşması” töreni 14 Mart Çarşamba günü gerçekleşti

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’ndeki kardeşlik anlaşmasının imzaları Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Seongbukgu Belediye Başkanı Kim Young-Bae tarafından atıldı. İmza törenine Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İstanbul Kore Başkonsolos Yardımcısı Jin Young Choi ve iki belediyenin meclis üyeleri katıldı. Türkiye ile Kore arasında kurulan diplomatik ilişkilerin 55. Yılı’na denk gelen kardeşlik anlaşması coğrafi olarak birbirine uzak olan iki belediyenin kültür, turizm, gençlik, eğitim, çevre ve ekonomi gibi konularda işbirliği yapmasını sağlayacak.

Başkan Demircan: Kardeşliğimiz Sonsuza Dek Yaşayacak
İmza töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye-Güney Kore gönül bağının tarihten geldiğini belirterek, iki asil coğrafyanın insanları arasındaki kadim dostluğa yerel yönetimler olarak katkıda bulunduklarını söyledi. Atılan imzalarla dünyanın bir ucundan diğer ucuna kardeşlik köprüsü kurduklarını ifade eden Demircan şöyle devam etti; “Doğu ile Batı’nın birbirine aktığı, medeniyetlerin ve kültürlerin kök saldığı imparatorlukların ruhu İstanbul’umuzda, Beyoğlu’muzda, Seul Kenti Seongbukgu Belediyesi ile birlikte inşa ettiğimiz kardeşliğimiz sonsuza dek yaşayacaktır. Kardeşlik anlaşmasına Beyoğlu Belediyesi olarak imza atmaktan, onur duyuyoruz.”

Kim Young-Bae: Bu Kardeşlik Bizi Mutlu Etti
Seongbukgu Belediye Başkanı Kim Young-Bae konuşmasına “Beyoğlu dünya hazinelerinden biri” diyerek başladı. Başta Başkan Demircan olmak üzere Beyoğlu Belediyesi’nin kardeşliğinden, dostluğundan çok mutlu olduklarını belirterek, “Türkiye ile bağlarımız 55 yıl öncesine dayanıyor. Sizin dedeleriniz bizim ülkemiz için savaştı. Bu bizim için kardeşlik demek. Başkan Demircan’la işbirliği yapmak bizim için çok önemli. Bu kardeşilik bizi çok mutlu ediyor. İmzaladığımız kardeşlik anlaşmasından sonra her alanda işbirliği yapacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

Güney Kore Heyetinden Ziyaret
Seongbukgu Belediye Başkanı Kim Young-Bae ve beraberindeki heyet iki belediye arasında imzalanan kardeşlik anlaşması öncesinde Başkan Demircan’ı ziyaret etti. Beyoğlu Belediyesi’nde gerçekleşen ziyarette yerel yönetimler hakkında kısa bir sohbet gerçekleşti. İki belediyenin işbirliği yapacağı konularında konuşulduğu ziyarette önümüzdeki aylarda Seongbukgu’da yapılacak görüşmeler gündeme geldi. Her iki belediye başkanı Görüşme sonunda ülkelerine ait hediyeleri birbirlerine takdim etti.

beyoglu2.20120314153130.jpg

beyoglu3.20120314153155.jpg

beyoglu4.20120314153232.jpg

beyoglu5.20120314153330.jpg

beyoglu6.20120314153357.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar