Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beyoğlu Belediyesi Eurocities- Avrupalı Kentler Birliği ile ortaklaşa düzenlediği uluslararası programa ev sahipliği yapıyor

16 Nisan 2012 Pazartesi 17:27
Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 16 Nisan Pazartesi (Bugün) saat 14.30’da başlayacak programda “Eurocities Avrupalı Şehirler Ağını Büyütmek” ve “Şehirler ve Güneydoğu Avrupa’daki Gençlerin Topluma Aktif Katılımı” konulu oturumlar gerçekleştirilecek.

Beyoğlu Belediyesi üyesi olduğu Eurocities- Avrupalı Kentler Birliği ile ortaklaşa düzenlediği  ‘Eurocities Şehirlerde” başlıklı uluslararası programa ev sahipliği yapıyor. 16-17 Nisan 2012 tarihleri arasında Beyoğlu’nda düzenlenecek programa EuroCities Genel Sekreteri Paul Bevan’ın  yanında Avrupa ve Türkiye’den 40’dan fazla belediye temsilcileri katılacak.

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde başlayan programda “Eurocities Avrupalı Şehirler Ağını Büyütmek” ve “Şehirler ve Güneydoğu Avrupa’daki Gençlerin Topluma Aktif Katılımı” konulu oturumlar gerçekleştirilecek. Beyoğlu Belediyesi’nin sosyal belediyecilik adına gerçekleştirdiği projelerin de tanıtılacağı program kapsamında Beyoğlu Belediyesine bağlı semt konakları, sosyal market, Turabibaba Kütüphanesi gibi hizmet alanları da katılımcılar tarafından gezilecek. 

EUROCITIES NEDİR?1986 yılında kurulmuş uluslararası bir ağ olan EUROCITIES, 30’dan fazla Avrupa ülkesinden yaklaşık 181 şehrin yerel yönetimlerini ve belediyelerini bir araya getirmektedir. EUROCITIES Forumlar, Çalışma Grupları, Projeler ve faaliyetlerle üye şehirlere ait bilgilerin, fikirlerin ve deneyimlerin paylaşıldığı, ortak problemlerin analiz edildiği, yaratıcı çözümlerin üretildiği bir platform sunmaktadır.  Avrupa şehirleri ile olan ilişkilerini geliştirmeyi ve bu ilişkileri daha sürdürülebilir temeller üzerine kurmayı hedefleyen Beyoğlu Belediyesi 2006 yılından beri Eurocities-Avrupalı Kentler Birliği üyesi. 2007-2008 döneminde Birliğin Kültür Forumu Gençlik ve Kültür Çalışma Grubu Başkanlığını yaptı.

eurocitise2.jpg

eurocities3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar