Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beykoz Belediyesi'nce yenilenen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafında hizmete açıldı.

10 Nisan 2012 Salı 18:23
Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenerek ilçeye kazandırılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi’nin kültür merkezinin içinde yaptırdığı 20 bin kitaplık Muhammed Osman Akfırat Halk Kütüphanesi Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenerek ilçeye kazandırılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi’nin kültür merkezinin içinde yaptırdığı  20 bin kitaplık Muhammed Osman Akfırat Halk Kütüphanesi Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

İstanbul’un en güzide ilçeleri arasında yer alan Beykoz’un kent dokusuna yaraşır güzellikte dizayn edilerek, kültür-sanat hizmetlerini ilçe sakinlerine daha bakımlı ve modern mekânlarda sunmak üzere yenilenen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafında hizmete açıldı.

Temelini Merhum Erbakan Atmıştı

Temelini 1995 yılında eski başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın attığı, Beykozluların kültür-sanat etkinliklerini çok yönlü alabilmesi amacıyla yeniden tasarlanan kültür merkezinde;  250 kişilik Şehit M.Talha Dinleyici konferans salonu, 20 bin kitaptan oluşan Osman Akfırat Halk Kütüphanesi, kültür sanat kurslarının verildiği atölye ve sınıflar ile terasında muhteşem manzaralı bir kafe yer alıyor.

Belediye Meydanı’nda yer alan kültür merkezinin açılışına İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Kadir Topbaş:“Beykoz’a Toplam 775 Milyon Yatırım Yaptık”

Açılış öncesinde vatandaşlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Göreve geldiğimizden bu yana İstanbul’a toplam 46 milyar yatırım yaptık. Şehrin her noktasında bir farklılık hissediliyor. Bu yatırımların 775 milyon Beykoz’a yapılan yatırımlar oluşturuyor. Üsküdar-Beykoz arasındaki sahil şeridine metro projesi yapıyoruz.  Beykoz’da Silivri’ye kadar kesintisiz gidebilecek. Beykoz’a geçen dönemde dört buçuk ay gibi kısa bir sürede doğal gaz getirdik. Dereler kirletilmiş, atık sular denize akıyordu. Boru itme tekniğiyle atık suları arıtma tesisine bağladık. Bugün burada anlamlı bir açılış yapıyoruz. Belediyemiz tarafından yenilenen kültür merkezinin adı benim de siyasete girmeme vesile olan çok saygı duyduğum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adını taşıyor. Bu kültür merkezi hem insanların bir araya geldiği sosyalleşme merkezi olacak hem de kendini yenilme merkezi olacak. Toplum hizmet eden, birçok insan yetiştiren Medineli Osman Akfırat’ın adını taşıyan kütüphanenin açılması da ayrı bir anlam taşıyor. İlçemize hayırlı olsun” dedi.   

Başkan Çelikbilek: “Beykoz Sağlık, Eğitim, Turizm Alanında Devasa Yol Alacak.”

Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz’a verdiği önemi vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise: “3 yılda ilçemize büyük hizmetler yaptık. Büyükşehir belediyemizin ilçemize hatırı sayılır hizmetleri oldu. Sn Başkanımız bir sözümüzle Büyükşehir arazilerini bize devretti. 2/B konusunda katkılarda bulundu. Riva Deresi’nde çalışmalar başladı. Tarihi Paşabahçe Vapuru sahildeki yerini aldı. Kılıçlı Film Palatoları, Karlıtepe Projesi, Orhan Veli Parkı yenileme projesi gerçekleşecek.  İlçede 1 metre atık suyu olmayan yer kalmayacak. Yoros Kalesi tamamlandığında Beykoz turizmde çağ atlayacak. Beykoz ilçeye yapılan yatırımlarla sağlık, eğitim, turizm alanında devasa yol alacak. Çalışmalarımıza vermiş olduğu katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir topbaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.   

Konuşmalarının ardından kesilen açılış kurdelesinin ardından protokol üyeleri merkezi ve kütüphaneyi gezdi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin açılışının ardından ise Paşabahçe’de devam eden meydan düzenleme çalışmalarını ve Yalı Erguvan Caddesi’ni yerinde  inceleyen Kadir Topbaş burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

beykoz2.20120410182716.jpg

beykoz3.20120410182742.jpg

beykoz4.20120410182805.jpg

kutuphane1.jpg

kutuphane2.jpg

topbas-cocuklar.jpg

kultur-merkezi.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar