Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediyecilik uygulamaları hakkında temaslarda bulunan 100 kişilik Mısırlı heyet Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti

02 Kasım 2011 Çarşamba 21:44
Başakşehir'i ziyaret eden yaklaşık 100 kişilik heyet, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından belediyenin yemekhanesinde ağırlandı. Başkan Uysal yemeğin ardından heyete bir sunum yaparak belediyecilik anlayışlarını dile getirdi.

Belediyecilik uygulamaları ve yerel yönetim metodolojisi hakkında Türkiye’deki başarılı çalışmaları yerinde incelemek, çeşitli temaslarda bulunmak, yerel yönetimler konusunda Türkiye'nin deneyimlerinden faydalanmak amacıyla Türkiye'de bulunan Mısırlı bir heyet Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Mısır'ın, yeniden yapılanma sürecinde Türkiye'nin tecrübesinden faydalanmak için gönderdiği heyet; yerel yönetim anlayışı ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgi edinmek istediklerini ifade ettiler.

Başakşehir'i ziyaret eden yaklaşık 100 kişilik heyet, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından belediyenin yemekhanesinde ağırlandı. Başkan Uysal yemeğin ardından heyete bir sunum yaparak belediyecilik anlayışlarını dile getirdi. Çalışmalarından örnekler veren Uysal, yerel yönetim olarak tecrübelerini Mısırlı heyetle paylaştı. Sunumun ardından kendisine yöneltilen sorulara da cevap veren Başkan Uysal, dost ve kardeş ülke Mısır'ın en kısa sürede huzura ve istikrara kavuşması temennisinde bulundu. Başakşehir'de kısa zamanda bu kadar nitelikli hizmetin, planlanması ve uygulanması konusunda detaylı bilgiler edinen Mısırlılar, ülkemize ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a olan hayranlıklarını gizlemediler. Heyet, bu dönemde Türkiye'nin hem çevresiyle barışık hem de dünyayla kıyasıya rekabet eden bir ülke haline geldiğini söyledi. Ayrıca gösterdiği ilgi ve verdiği bilgiler için de, Mısırlı heyet Başkan Uysal'a teşekkür etti.

misir2.jpg

misir3.jpg

misir4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar