Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediye Başkanı Macit Özcan, "Turizm alanında iddialıyız, yakında Antalya'yı geçeceğiz" dedi

18 Ağustos 2011 Perşembe 07:41
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin’in turizm alanında hızlı bir gelişme içerisinde olduğunu kaydederek, “Kısa zaman içinde komşumuz Antalya’yı geride bırakacağımıza inanıyorum, çünkü kentimizin bu potansiyeli mevcut” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin’in turizm alanında hızlı bir gelişme içerisinde olduğunu kaydederek, “Kısa zaman içinde komşumuz Antalya’yı geride bırakacağımıza inanıyorum, çünkü kentimizin bu potansiyeli mevcut” dedi.

Başkan Macit Özcan, “Mersin, turizm açısından bütün potansiyelleri bünyesinde barındıran bir kent. Ancak bugüne kadar bu potansiyelin ortaya çıkması için bir girişim ve yatırım maalesef yapılmamış. Özellikle MEKİK toplantılarında, Mersin’in gelişimi ve kalkınması için ağırlık verilecek 3 önemli unsurdan birisi turizm olarak belirlenmiştir. Bu kentimiz adına olumlu bir gelişme, çünkü bu sayede Mersin turizm alanında hak ettiği konuma ulaşacaktır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’nin en büyük yatırımlarından birisi olan Atıksu Arıtma Tesisi’ni faaliyete geçirdiklerini kaydeden Başkan Macit Özcan, “Bu projenin hayata geçmesi ile Mersin tertemiz bir denize kavuştu. Yapılan deniz kirliliği ölçümlerinde, sahillerimizin tertemiz olduğu görülmektedir. Ben şahsen kent merkezinden rahatlıkla denize girip yüzebiliyorum. Bir sahil kenti olan Mersin’de turizm alanında belli bir noktaya gelmek için, tertemiz bir denize sahip olunması gerekiyordu. Bunun için gerekli olan adımı attık. Ayrıca şu an yapımı devam eden Aquapark, turizm alanında kentimize yeni bir çehre kazandıracak ” dedi.

Turizm alanında bu projeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Macit Özcan, “Yerli ve yabancı turistlerin havayolu ile kentimize daha kolay ve rahat ulaşmasını sağlamak için yapımı düşünülen Uluslararası Çukurova Havaalanı’nın temelinin biran önce atılmasını bekliyoruz.  Söz konusu hava limanının 2013 Akdeniz Oyunları’na da yetiştirilmesi gerekmektedir.  Öte yandan Kazanlı-Seyhan projesi kapsamında yapılması düşünülen tatil köylerinin temelleri de Eylül ayından itibaren atılacak ve bu tesisler de 2 yıl içinde hizmete girecek. 2013 Akdeniz Oyunları ve bu oyunlar için kentimize gelecek olan binlerce yerli ve yabancı sporcu ve turisti de düşünürsek, Mersin’in bu yatırımları hızla hayata geçirmesi gerekmektedir ” dedi.

Mersin’in havası ve coğrafi konumu sebebi ile de turizmde cazibe merkezi olabilecek avantajlara sahip olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, “321 kilometrelik sahil şeridine sahip olan kentimiz, ayrıca tarihi ve kültürel bir mirasa da sahiptir. İnanç turizminin de yoğun olarak yaşandığı kentimiz, her anlamda Türkiye’nin en kapsamlı turistik kentlerinden birisi olmaya adaydır ve kısa zaman içinde Mersin, komşusu Antalya’yı bile geride bırakacak bir konuma ulaşacaktır” dedi.

mersin2.20110818074831.jpg

mersin3.20110818074845.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu