Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Topbaş "Teknik Üniversite istasyonundan İstinye koyuna bir metro projesi hazırlıyoruz.Hatta o metro diğer taraftan da Köyiçi’ne gidecek"

22 Şubat 2014 Cumartesi 19:34
İstinye halkına metro müjdesi veren Başkan Topbaş, “Teknik Üniversite istasyonundan İstinye koyuna bir metro projesi hazırlıyoruz. Hatta o metro diğer taraftan da Köyiçi’ne gidecek. Böylece denize inmiş olacak. Şuanda çalışmaları başlattık. Beşiktaş Meydanı'yla ilgili projemiz tamamlandı. O viyadüğü kaldıracağız. Çarşıyı denizle buluşturuyoruz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, AK Parti Beşiktaş İlçe Teşkilatı'yla Yıldız Vera Park’ta düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Topbaş yaptığı konuşmada İstanbul’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, “İstanbul tesadüflere teslim edilemez, maceralara sürüklenemez. Burada yapılan her çalışma dünyaya örnek olmakta ve dünya insanına da huzur ve barış sağlamakta. Bütün dünyaya örnek teşkil edecek birlik ve beraberliğimiz var” dedi.

Dünyada belediyelerin en büyük probleminin ulaşım olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un ulaşımda son teknolojilerden faydalandığını belirtti. Başkan Topbaş, “Şuanda bizim İstanbul’a yaptığımız metrolar 70 saniye aralığına kadar inebiliyor. Bizim metrolarımız dünyada en ileriyi teknolojiyi kullanan en modern, son yapıldığı için başarılı bir yola erişmiş. Bütün dünyada ulaşım konusu ciddi bir problem. 'Efendim ben çözerim' Bu kadar hayal konuşmalar hiçbir çözüm vermez. 14 farklı departmanda İstanbul’u inceledik. Ulaşımla ilgili networkümüz var. Hangi sistemleri kurarsak ulaşım değil, erişim noktasında çözüm getirebiliriz. Biz bunu çözüyoruz” diye konuştu. 

Belediye bütçesinden en fazla ulaşıma yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “10 yıllık görev süresi içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 60 milyar yatırım yaptık. Bu yıl ki yatırım bütçemiz 8,5 milyar ve bu yatırımların 32 milyarı ulaşımla ilgili. Dünyada birçok belediye İstanbul’daki ulaşım çalışmaları başta olmak üzere bazı çalışmalarımızı model olarak almaktadır. Bilişim teknolojisini dünyada en iyi kullanan belediyeyiz” şeklinde konuştu. 
İstinye halkına metro müjdesi veren Başkan Topbaş, “Teknik Üniversite istasyonundan İstinye koyuna bir metro projesi hazırlıyoruz. Hatta o metro diğer taraftan da Köyiçi’ne gidecek. Böylece denize inmiş olacak. Şuanda çalışmaları başlattık. Beşiktaş Meydanı'yla ilgili projemiz tamamlandı. O viyadüğü kaldıracağız. Çarşıyı denizle buluşturuyoruz” diye konuştu.

İstanbul’a Türkiye’nin en büyük hayvan barınağını yapacaklarını belirten Topbaş, “Türkiye’nin hatta dünyanın en sayılı büyük hayvan barınağını yapıyoruz. İlçe belediyelerden bu işi alıyoruz. Hayvanlar oraya alınacak. Kısırlaştırma, tedavi süreleri tamamlanıp ortamına bırakılacak. Bunu biz yapacağız. Binlerce hayvanı alacak çapta bir orman içinde yer aldık. İnşaatı tamamlanmak üzere” dedi. “Bu kadar ucuz siyaset olmaz” diyen Kadir Topbaş, muhalefeti eleştirerek, “Bu siyaseti yapanların bölgelerinde aldıkları oy oranına baktığım zaman diyorum ki akademik çalışmalar yapmak lazım. Hiçbir şey yapmadan nasıl başarılı olabiliyor. Formülü nedir” şeklinde konuştu.

metro2.20140222193937.jpg

metro3.20140222193949.jpg

www.belediyegazetesi.net


 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu