Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Kadir Topbaş’ın ABD Maryland Senatosu’nda ve Temsilciler Meclisinde yaptığı konuşmalarda ayakta alkışlandı

13 Mart 2013 Çarşamba 23:16
Türk-Amerikan Birliği Kongresi için ABD’ye giden Başkan Kadir Topbaş’ın ABD Maryland Senatosu’nda ve Temsilciler Meclisinde yaptığı konuşmalarda ayakta alkışlandı.

Türk-Amerikan Birliği Kongresi için ABD’ye giden UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maryland Eyaleti Dışişleri Bakanı John P. Mc Donough tarafından karşıladı. Maryland Senatosu’nda konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Kilometrelerce uzaktan, farklı kültürlerden insanların yüzyıllarca bir arada yaşadığı gerçek bir barış kenti İstanbul’dan selamlar getirdim” dedi.

Senato üyelerine kendilerine hitap etme fırsatı verdikleri için teşekkür eden Başkan Kadir Topbaş, Hz. Mevlana’nın “Aynı dile konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır” sözünü hatırlatarak, şöyle konuştu; “Biz de ortak hisler paylaşıyoruz. Bu paylaştığımız hisler de hepimiz için daha müreffeh bir dünya yaratma. Hepimiz insanların mutluluğu ve daha müreffeh yaşaması için çalışıyoruz. Dünya barışı ve demokrasiye katkılar noktasında ABD ile Türkiye arasındaki dostane ilişkilerden onur duyuyorum.”

Bütün senato ve meclis üyelerini İstanbul’a davet eden Başkan Topbaş, “8 bin 500 yıllık tarihi boyunca 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış ve dünyanın yönetim merkezi olmuş güzel İstanbulumuzda her sabah güneş Asya ve Avrupa kıtalarının üzerine aynı anda doğar” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’ın konuşması ayakta alkışlandı. Konuşmasının ardından daha önce İstanbul’u ziyaret eden senato üyeleriyle tanışarak sohbet eden Başkan Topbaş’ın programını halk da kendilerine ayrılan bölümden izledi. Kadir Topbaş’a Senatör Ronald Young tarafından Senato ve Temsilciler Meclisi Kabul Sertifikası takdim edildi. Senatörler Başkan Topbaş ile fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Kadir Topbaş’ın Maryland Temsilciler Meclisi’nde yaptığı konuşma da ayakta alkışlandı. Başkan Topbaş'a teşekkür eden Milletvekili Gail Bates Kadir Topbaş’a sertifika vererek "Tecrübelerinizden ve fikirlerinizden faydalandık. Değerli zamanınızı ayırdınız. Eminim bundan sonrada ortak çalışmalarımız ve dostluğumuz daha da pekişerek devem edecektir" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Washington Belediye Başkanı Vincent Gray, Kuzey Caroline Senatörü Richard Burr ve New York Senatörü Chuck Schumer ile de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

kadir-topbas2.jpg

kadir-topbas3.jpg

kadir-topbas4.jpg

kadir-topbas5.jpg

kadir-topbas7.jpg

kadir-topbas6.jpg

kadir-topbas8.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu