Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başakşehir Belediyesi'nin sokak iftarları devam ediyor. 8 bin 500 Kayaşehirli aynı sofrada iftar açtı

03 Ağustos 2012 Cuma 00:42
Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı iftara, AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, Haluk Dikbaş ve Nurettin Ertemel katıldı.

Başakşehir Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirdiği sokak iftarları mahalle sakinlerinden yoğun ilgi görüyor. Birbirlerini tanımayan insanları aynı masada buluşturan, komşuluk ilişkilerini güçlendiren sokak iftarları, bu defa da Kayaşehir’de kuruldu.

Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı iftara, AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, Haluk Dikbaş ve Nurettin Ertemel katıldı.

8 bin 500 Kayaşehirli aynı sofrada iftar açtı
8 bin 500 Kayaşehirli’nin aynı sofrada buluştuğu iftarda konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, “Böyle güzel ortamlarda gencimizle, yaşlımızla, çoluğumuz, çocuğumuzla yek vücut olmak çok anlamlı. Ülkemizin her tarafında bu kardeşlik sofraları kurulabilsin, 75 milyon aynı coşkuyu yaşasın istiyoruz” dedi.

Kayaşehirliler’e seslenen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da “Kayaşehir yeni kurulan bir yer olmasına karşın kısa zamanda gelişti. Kurduğumuz sofralar aracılığı ile dostluklar, samimiyetler çoğalsın istiyoruz. Biz başlattık. Sizlerin bu birlikteliği Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmenizi istiyoruz. Bugün burada 8 bin 500 kişi ile iftar açacağız. Kayaşehir en kalabalık sokak iftarının kurulduğu bölge oldu. Sorunlarınızı en kısa sürede çözeceğiz. Allah oruçlarımızı layıkıyla tutmayı nasip etsin” dedi. İftardan sonra vatandaşlarla sohbet eden AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal daha sonra Kayaşehirliler’le hatıra fotoğrafı çektirdi.
Vatandaşlar iftardan etkinlik alanlarına geçiyor

Ramazan ayının manevi atmosferine uygun olarak huzur ve mutluluğunun paylaşıldığı sokak iftarları, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. İftardan sonra etkinlik alanlarına geçen vatandaşlar Ramazan programlarına katılıyor. 

basaksehir2.20120803004736.jpg

basaksehir3.20120803004803.jpg

basaksehir4.20120803004829.jpg

basaksehir5.20120803004851.jpg

basaksehir6.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar