Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 11’ncisi düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı açıldı.

23 Aralık 2011 Cuma 20:01
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon komutanı Mehmet Sandıklı, Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve TSO Başkanı İsmail Toksöz birlikte açılış kurdelesini çözerek diğer davetliler ve vatandaşlar ile birlikte “El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarı”nı gezdiler.

Bartın Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen ve bu yıl 11’ncisi düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı açıldı.

23 Aralık’ta başlayıp 28 Aralık 2011 tarihine kadar 6 gün sürecek olan fuar’ın açılışına Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Sandıklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, TSO Başkanı İsmail Toksöz, Belediye Başkan Vekili Serhat Çörek Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Taner Çetin, Erol Demirkoparanoğlu ve Hasan Arınan, Belediye Meclis üyeleri, Belediye daire amirleri ile çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta, tüm davetli ve katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Bartın Belediyesi tarafından 11’nci kez düzenlenen Hediyelik Eşya Fuarında her yıl artan hediyelik eşya standı katılımının bu yıl 49’a çıktığını bu fuar sayesinde ev hanımlarının ev ekonomilerine katkıda bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Cemal Akın “Ev hanımlarımızın tel kırma işlemeli tepsileri yazmaları,  oya çalışmaları gibi el emeği göz nuru el sanatları ve bizzat evlerinde yapıp getirdikleri yaprak sarmadan baklavaya, gözlemeden su böreğine kadar  yöresel yiyecekleri 6 gün boyunca burada sergilenecek. Özellikle yaklaşan yılbaşı dolayısı ile vatandaşlarımız hediye seçmekte zorlanmayacak, ev hanımlarımızın kendi elleriyle ürettikleri değerli ve bir birinden güzel  hediyelik eşyaları alma olanağına sahip olacaklar.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz, bu yıl 11’ncisini gerçekleştirdiğimiz, katılımın her yıl arttığı Hediyelik Eşya Fuarı’nda, 49 katılımcı el sanatlarını ve evlerinde hazırladıkları yöresel yiyecekleri vatandaşlarımızın beğenisine sunuyor. Bu fuar, aynı zamanda ev hanımlarının, el emeği göz nuru çalışmalarını sergileyip yöresel güzelliklerimizi ortaya koyarak hem ilimizin tanıtımına, hem de ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına imkan sağladığından kentimiz için ayrıca önem arz etmektedir. Değerli Bartın halkını bu yöresel değerlerimizi ve el sanatlarımızdan oluşan hediyelik eşyaları görmeye davet ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon komutanı Mehmet Sandıklı, Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve TSO Başkanı İsmail Toksöz birlikte açılış kurdelesini çözerek diğer davetliler ve vatandaşlar ile birlikte “El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarı”nı gezdiler.

bartin2.20111223201047.jpg

bartin3.20111223201116.jpg

bartin4.20111223201137.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar