Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bartın Belediyesi Bartın’a ikinci bir üst geçit daha kazandırdı.

26 Eylül 2012 Çarşamba 09:19
Bartın Belediyesi İbrahim Pelenkoğlu Üst Geçidi“ altında çift yönlü duble yolda araçların güvenli seyri için belediye olarak bir çalışma daha yaparak iki yöne de hitap edecek 72 metre uzunluğunda 70 santimetre yüksekliğinde karayolları standartlarına uygun oto korkuluk yaptı

Geçen yıl Bartın’da bir ilki gerçekleştirerek Aladağ altına üst geçit yapan Bartın Belediyesi bu yıl da yaptığı protokol ile Bartın’a ikinci bir üst geçit kazandırdı.

Bartın Belediyesi tarafından yapılan protokol çerçevesinde Bartın’a kazandırılan ikinci üst geçit ile ilgili açıklamasında üst geçit yapılan yerlerin ölümcül kazaların yaşandığı bölgeler olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemal Akın “Bartın‘ın ilk üst geçidini ölümcül kazaların yaşandığı Aladağ altına yapmıştık. Bu yılın başında ise imzaladığımız protokol çerçevesinde Cumhuriyet Mahallesi Ankara Karayolu üzerine yapılmasını planladığımız Bartın’ın ikinci üst geçidi için çalışmalara başlanmıştı. Şu an bu çalışmalar bitti ve vatandaşlarımız ve özellikle çocuklar üst geçidimizi kullanmaya başladı.

Bartın Belediyesi İbrahim Pelenkoğlu Üst Geçidi“ altında çift yönlü duble yolda araçların güvenli seyri için belediye olarak bir çalışma daha yaparak iki yöne de hitap edecek 72 metre uzunluğunda 70 santimetre yüksekliğinde karayolları standartlarına uygun oto korkuluk yaptık. İkinci üst geçidimiz de birincisi gibi güvenli bir yaya geçişi ve modern bir Bartın hedefimize yaraşır, kentin çehresini değiştiren öğelerimiz arasında yerini almıştır.  Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ustgecit1.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu