Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balıkesir Belediyesi, engelli vatandaşların yararlanabileceği yeni bir otobüsü daha hizmete sundu

26 Aralık 2012 Çarşamba 02:07
Belediye Başkanı İsmail Ok, "Balıkesir Belediyesi, dezavantajlı vatandaşlarımız için böyle pozitif uygulamalar yapmakta ve bu konuda büyük bir duyarlılıkla çalışmaktadır. Yeni hizmete sunduğumuz bu otobüsün, başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere, onların ailelerine ve tüm Balıkesir halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Balıkesir Belediyesi, engelli vatandaşların yararlanabileceği yeni bir otobüsü daha hizmete sundu

Yeni otobüs ilk kez, Halk Eğitim Merkezi tarafından Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi’nde düzenlenen mehteran kurslarına katılan engelli vatandaşları Endüstri Meslek Lisesi karşısındaki dernek binasına getirerek hizmete sunulmuş oldu.

Otobüsün ilk seferindeki yolcularını, dernek binası önünde Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan Yardımcısı Ali Öztozlu ve Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Orkun Dökmen ile birlikte karşıladı. Burada, Balıkesir Belediyesi tarafından engelli vatandaşları için alınan yeni otobüs ile ilgili kısa bir konuşma yapan Başkan Ok; “Bu, engelli vatandaşlarımız için aldığımız ikinci otobüs, başta özürlü kardeşlerimiz olmak üzere, onların ailelerinin yaşamlarını biraz daha kolaylaştırmak, onların toplumla bütünleşmesini sağlamak amacıyla Balıkesir Belediyesi’nin sunduğu, bütün kesimleri kucaklayan hizmetlerinin güzel örneklerinden biridir. Balıkesir Belediyesi, dezavantajlı vatandaşlarımız için böyle pozitif uygulamalar yapmakta ve bu konuda büyük bir duyarlılıkla çalışmaktadır. Yeni hizmete sunduğumuz bu otobüsün, başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere, onların ailelerine ve tüm Balıkesir halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Ok’un konuşmasının ardından desteklerinden dolayı Balıkesir Belediyesi’ne teşekkür eden Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Orkun Dökmen ise şunları söyledi: “Biz Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi olarak diğer illere baktığımızda çok daha ileride olduğumuzu görüyoruz. Balıkesir’de engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yukarıya çektik. Burada yerel yönetimlerin başta Belediye Başkanımızın, Başkan Yardımcılarımızın çok büyük emeği var. Sakatlar Derneği olarak belediye ve ayrıca Kent Konseyi ile her zaman işbirliği içerisindeyiz. Daha önce burada Balıkesir Kent Konseyi işbirliği ile 100 kişiye ÖMSS kursu verdik. Verdikleri desteklerinden dolayı engelli arkadaşlarım adına Belediyemize ve Kent Konseyi’ne çok teşekkür ediyorum.”

 
Belediye Başkanı İsmail Ok, daha sonra mehteran kursuna katılan zihinsel ve fiziksel engelli öğrencilerin gösterisini izledi. Gösteri sonunda çok duygulandığını belirten Başkan Ok; “Şu manzaranın hiçbir şekilde ifadesi yok. İnanın çok duygulandım. Özellikle anne babaları, Dernek yönetimini ve hocalarımızı tebrik ediyorum. İnsan azmi, sevgisi, anne babaların fedakarlığı bütün engelleri aşıyor. Bu çocuklarımızın evden kısa süreliğine bile olsa çıkması gerçekten çok önemli, bakın neler başarıyorlar hep birlikte görüyoruz. Bu manzara Balıkesir için çok güzel bir tablo ve bunu şehrimizin görmesi gerekiyor. Bunun için de Balıkesir Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.” dedi.
 
balikesir2.20121226021403.jpg
 
balikesir3.20121226021500.jpg
 
balikesir4.jpg
 
www.belediyegazetesi.net
 
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu