Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakırköy Belediyesi tarafından verilen yemeğe katılan dört dinin temsilcileri dünyaya barış mesajı verdiler

09 Ocak 2015 Cuma 23:10
Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu'nun ev sahipliğindeki yemeğie Ermeni, Süryani, Rum ve Musevi cemaatinden din adamları, vakıf başkanları, yöneticileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve belediye başkanları katıldı.

Bakırköy Belediyesi tarafından verilen yeni yıl yemeğine katılan dört dinin temsilcileri dünyaya kardeşlik ve barış mesajı verdiler.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen yeni yıl yemeğine Ermeni, Süryani, Rum ve Musevi cemaatinden din adamları, vakıf başkanları, yöneticileri, sivil toplum örgütü yöneticileri,  cemaat üyelerinin yanı sıra İstanbul Milletvekilleri, belediye başkanları da katıldı.

2015 yılının  üzüntü veren  olaylarla başladığını aktararak sözlerine başlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, "Dinlerin hatta mezheplerin bile çatıştığı bu dönemde Bakırköy'den dünyaya kardeşlik ve barış mesajı vermek istiyoruz.  Bakırköy'deki  kadim dostluğumuz,  bugünkü gibi yarın da sonsuza kadar devam edecektir. Yeni yıl umuttur.  Barışın, esenliğin, bereketin ve kardeşliğin dünyada  hakim olmasını istiyoruz" diyerek katılımcılara teşekkür etti ve Bakırköy'deki birlikte yaşama kültürünün tüm dünyaya örnek olmasını diledi.

bakirkoy2.20150109231349.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu