Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Gönül, beraberinde İzmir Valisi Cahit kıraç ile birlikte MÜSİAD İzmir Şubesini ziyaret etti

10 Şubat 2011 Perşembe 23:44
Bakan Gönül, beraberinde İzmir Valisi Cahit kıraç ile birlikte MÜSİAD İzmir Şubesini ziyaret etti. Bakan Gönül ve beraberindeki misafirleri İzmir MÜSİAD’ın çiçeği burnunda yeni Şube Başkanı Abdurrahman Çubuk yeni yönetimi ile kapıda karşıladı.

Bakan Gönül, beraberinde İzmir Valisi Cahit kıraç ile birlikte MÜSİAD İzmir Şubesini ziyaret etti. Bakan Gönül ve beraberindeki misafirleri İzmir MÜSİAD’ın çiçeği burnunda yeni Şube Başkanı Abdurrahman Çubuk yeni yönetimi ile kapıda karşıladı.

Çabuk, ziyaretlerinden dolayı Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’e, İzmir Valisi Cahit Kıraç’a ve ilgilerinden dolayı basının güzide temsilcilerine teşekkür ederek, İzmir’in EXPO 2020 Adaylığı için Bakan Gönül’den destek istedi. İzmir 2015 EXPO adaylığı için başarılı bir çalışma yapmış, elinden geleni yapmıştır ama az bir farkla kaybetmiştir, diyerek sözlerini sürdüren Çabuk “ bildiğiniz gibi İzmir 2015 EXPO’ya aday oldu, bunun mücadelesini verdi. Çok başarılı bir çalışma yapıldı. Az bir farkla da EXPO adaylığını kaybetti. Ama 2020,ye iddialı olduğumuzu, buradaki bütün kamu kuruluşu yöneticileri başta Sayın Valimiz olmak üzere, belediyelerimiz, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşları bu noktada hem fikir. Hep birlikte bütün bu konudaki fikir ve görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte çalışıyoruz sizlerden de destek bekliyoruz” dedi.

Bakan Gönül ise Yaptığı konuşmada, Katılımcılara seslenerek, Bildiğiniz gibi 28 Ocak’ta Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin yapılan genel kurulunda yeni yönetim iş başına geldi. İzmir Valimizle ve diğer arkadaşlarla beraber bu yeni yönetimi tebrik etmek üzere buradayız.

Demokrasilerde Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine dem vuran Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül “Bildiğiniz gibi demokrasilerde sivil toplum kuruluşları hem kendi üyelerinin menfaatine savunulması bakımından, hem de o bölgenin, toplumun, belli bir coğrafyanın menfaatlerinin, konumunun yapılanması açısından, önemli bir işleve sahiptir. Eğer bir yerde Demokrasi varsa orada sivil toplum kuruluşlarının sayısının ne kadar arttığını ve ne kadar etkili olduklarını görmek mümkündür. Türkiye burada önemli aşamalar kaydetti. Vaktiyle iş adamlarının tek bir derneği vardı. Sanki başka bir dernek kurulamazmış gibi düşünüldü. İkinci, üçüncü kurulurken bazı tenkitler oldu ama bugün zannediyorum herkes bir arada yaşamaya alıştı. Bu bakımdan gelişmişliğin bir işareti olan sivil toplum kuruluşlarımızın daha da çoğalması en büyük arzumuz. MÜSİAD da kendi üyelerinin elbette işbirliğinin sağlanması iş hayatındaki problemlerinin çözülmesi bakımından çok önemli bir kuruluş. Sizinde dikkat ettiğiniz gibi sayın başkan kendi meselelerinden önce İzmir’in meselelerini gündeme getirdi. Bu çok takdire layık bir şey. Ben tekrar sayın başkan başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına hayırlı hizmetler diliyor tebrik ediyorum. Allah muvaffak etsin. İzmir’imize daha hayırlı hizmetler yapın” dedi.

Bir gazetecinin CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum’un TSK ile ilgili sarf ettiği sözlerden dolayı İstifa etmelimidir? Sarf edilen bu sözlerden dolayı TSK etkilenir mi? Sorularına Gönül, Biz hiçbir partinin iç işlerine karışmayız. Diğer soruya ise, Siz Türk Silahlı Kuvvetlerini ne zannediyorsunuz diye yanıtladı.

Ziyaret sonunda İzmir MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Çabuk, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek plaket sundu.

www.belediyegazetesi.net


 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar