Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar'da İşitme Engellileri Eğitim Sınıfı’nı ziyaret eden Vali Mutlu, buradaki bir engelli ile işaret dili ile sohbet etti

08 Şubat 2012 Çarşamba 19:50
Kaymakamlarla Bağcılar Engelliler Sarayı’nda toplantı yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, toplantının ardından Merkez’i gezdi. İşitme Engellileri Eğitim Sınıfı’nı ziyaret eden Mutlu, buradaki bir engelli ile işaret dili ile sohbet etti. Vali Mutlu, “Ne söylediniz?” şeklindeki soruya, “Engelli kardeşimize ‘seni çok seviyorum’ dedim” şeklinde cevap verdi.

İstanbul’da 39 ilçenin kaymakamı Bağcılar’da bir araya geldi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu daveti ile Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda bir toplantı yapıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Vali Mutlu ve kaymakamlar, merkezi gezdi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Vali Mutlu ve kaymakamlara, merkezle ilgili bilgiler verdi.

Engellilerden oluşan folklor ekibinin Kafkas dans gösterisini izleye Mutlu, daha sonra Engelliler Akademisi projesi kapsamında açılan kursları gezdi.

“SENİ ÇOK SEVİYORUM DEDİM”

Farklı pek çok kursu gezen ve kursiyerlerle yakından ilgilenen Vali Hüseyin Avni Mutlu, işitme engelli bir kişiyle işaret diliyle sohbet etti. Yaptığı işaretin ne anlama geldiğinin sorulması üzerine Vali Mutlu, "Kardeşim de işitme engelli. Seni çok seviyorum dedim" cevabını verdi.

Bağlama kursunun verildiği sınıfı da ziyaret eden Mutlu, burada bağlama eşliğinde söylenen türküleri dinledi. Bağcılar’ın sosyal belediyecilikte örnek bir belediye olduğunu ifade eden Mutlu, "Bağcılar Belediyemiz sosyal belediyecilik konusunda gerçekten çok özel bir belediye. İstanbul'daki bütün belediyelerimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere gerçekten yapmış olduğu çok kıymetli projeler var. Bağcılar'ı bu manada bu projesiyle hususen kutlamak istiyorum” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Kaymakamlardan oluşan gruba merkezle ilgili bilgiler verdi. Engelliler Sarayı’nın 16 bin 500 metrekare kapalı alanı olduğunu belirten Çağırıcı, Merkez’de farklı branşta engellilere eğitim verildiğini ifade etti. Merkez’de yüzme havuzu, sinema, psikolojik danışma bölümlerinin yer aldığını belirten Çağırıcı, “Bağcılar’da evine mahkum engelli kalmasın istiyoruz. Engelliler Sarayımızı bunun için inşa ettik ve Engelliler Akademisi Projemizi de bu düşünce ile hazırladık” şeklinde konuştu.

vali-mutlu2.jpg

vali-mutlu3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar