Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi’nin bu yıl 15’incisini gerçekleştireceği Çevre Haftası Etkinlikleri 4 Haziran Pazartesi günü başlıyor

01 Haziran 2012 Cuma 15:16
Bağcılar Belediyesi’nin bu yıl 15’incisini gerçekleştireceği Çevre Haftası Etkinlikleri 4 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Etkinlikler kapsamında, çevre yürüyüşü düzenlenecek, fesleğen dağıtılacak ve daha güzel bir Bağcılar için rengarenk uçurtmalar uçurulacak.

Bağcılar Belediyesi, Çevre Haftası dolayısıyla geleneksel hale getirdiği etkinliklere devam ediyor. 4 Haziran Pazartesi günü Halk Sarayı’nda Çevre Sergisi’nin açılışı ve Çevre Şurası ile başlayacak etkinlikler 4 gün boyunca devam edecek.

Toplumdaki çevre duyarlılığının artırılmasının amaçlandığı etkinlikler kapsamında çevre yürüyüşü gerçekleştirilecek, vatandaşlara fesleğen dağıtılacak ve çevre paneli düzenlenecek. Etkinliklerin en dikkat çeken bölümünü ise Uçurtma Şöleni oluşturucak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da rengarenk uçurtmalar daha güzel bir Bağcılar için gökyüzüne yükselecek.

ETKİNLİKLERİN FİNALİ OLİMPİK SPOR SALONU’NDA YAPILACAK

Çevre Etkinlikleri’nin finali ise Olimpik Spor Salonu’nda yapılacak. 8 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek program kapsamında Çevre Şöleni ve Ödül Töreni düzenlenecek. Etkinlikler boyunca gerçekleştirilecek yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verileceği Şölen, Ünlü Sanatçı Murat Kekilli’nin vereceği konserle sona erecek.

Etkinliklere ilişkin bir açıklama yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu yıl 15. Geleneksel Çevre Haftası Etkinlikleri’ni gerçekleştiriyoruz. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Bağcılar hedefliyoruz. Bunun için Çevre Haftası’nda kapsamlı etkinlikler planlıyoruz” dedi.

bagcilar2.20120601151845.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar