Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi'nce düzenlenen Öğretmenler Günü özel programına 5 bin 516 öğretmen aileleriyle birlikte katıldı

25 Kasım 2011 Cuma 09:01
Bağcılar’da düzenlenen Öğretmenler Günü özel programına 5 bin 516 öğretmen aileleriyle birlikte katıldı. Programda, 270 stajyer öğretmen yemin ederek mesleğe ilk adımını atarken, 14 öğretmen de emekli olarak Hizmet Şeref Belgeleri’ni aldı.

Bağcılar Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği geleneksel Öğretmenler Günü programı Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa 5 bin 516 öğretmen aileleriyle birlikte katıldı. Programın açılışında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi. “Bizim kültür ve medeniyet dünyamızda öğretmen demek, yeni bir nesil demektir” diyen Çağırıcı, “Sizler, yeni nesli inşa eden eğitim gönüllülerisiniz. Bundan dolayı yaptığınız iş oldukça değerli” diye konuştu.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE ŞEREF BELGELERİ VERİLDİ
Program kapsamında, Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği’nin 21 ve 22’inci maddeleri gereğince 270 stajyer öğretmen yemin ederek mesleğe ilk adımı atarken, yıllardır öğretmenlik mesleğinin içerisinde olan 14 öğretmen de Hizmet Şeref Belgeleri’ni alarak emekli oldu. Programda emekli öğretmenler adına Gönül Gonca, stajyer öğretmenler adına da Havva Laçin kısa birer konuşma yaptı.
Programda öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibi gösteri yaparken yine öğretmenler korosu Türk halk müziği konseri verdi. Programa Van’ın Erciş İlçesi’nde öğretmen olarak görev yaparken depremi yaşayan Uğur-Öznur Çelik çifti de katıldı. Öğretmenlere, günün anısına hediyeler verildi.

ÖĞRETMEN YEMİNİ
Stajyer öğretmenler Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliğine göre şu şekilde yemin ediyor:
“Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Atatürk inkılap ve ilkelerine, Anayasa’da ifadesini bulan Türk milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacağıma; Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma; Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip koruyup bunları geliştirmek için çalışacağıma; insan haklarına ve Anayasa’nın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim”

bagcilar2.20111125090641.jpg

bagcilar3.20111125090702.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar