Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi'nce açılan Tiyatro Okulu dördüncü dönem mezunlarını verdi

24 Şubat 2012 Cuma 16:06
Bağcılar’da açılan Tiyatro Okulu, 100 öğrencisini mezun etti. Ulvi Alacakaptan’ın sanat yönetmenliğinde açılan Tiyatro Okulu’na devam eden öğrencilerden bazıları, şimdiden dizi filmler, reklam filmleri ve tiyatrolarda rol almaya başladı.

Ünlü Tiyatro Oyuncusu Ulvi Alacakaptan’ın sanat yönetmenliğinde Bağcılar’da açılan Tiyatro Okulu dördüncü dönem mezunlarını verdi. Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle 2 yıldır okula devam eden ve başarılı olan 100 öğrenci sertifikalarını aldı. Genç tiyatrocular, neler öğrendiklerini ise sahneledikleri “Sorumluysam Haklıyım” ve “Dilek Taşları” isimli 30’ar dakikalık iki oyunla gösterdi.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Ulvi Alacakaptan, “Bundan 5-6 yıl önce başlamış olduğumuzda, bu günlere ulaşacağımızı hiç tahmin edemezdik” dedi.

İlk açılan Tiyatro Okulu’na 8 yaşında başlayan öğrencilerin bugün 15-16 yaşlarına geldiğini söyleyen Alacakaptan, “Özellikle küçük yaş gruplarındaki öğrencilerin velilerine çok teşekkür ediyorum. O kadar güzel, o kadar hayırlı bir iş yaptılar ki çocuklarını bize teslim ettiler. Biz de onlara, kendine güvenen, sosyalleşmiş, hitabet kabiliyeti gelişmiş çocuklar verdik” diye konuştu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise yaptığı konuşmada, belediye olarak sosyal ve kültürel dönüşüme önem verdiklerini ifade etti. Tiyatro Okulu’nun da bu kapsamda açıldığını ve olumlu sonuçlar aldıklarını söyleyen Çağırıcı, “Kentsel dönüşümü, kültürel dönüşümle birlikte gerçekleştirebilirseniz o zaman anlamlı olur. Tiyatro Okulumuzun Görsel Sanat Yönetmeni, değerli Tiyatro Sanatçımız Ulvi Alacakaptan ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bağcılar Belediyesi tarafından açılan Tiyatro Okulu yoğun ilgi görüyor. Ciddi bir değerlendirme sonucunda seçilen farklı yaş gruplarındaki öğrenciler, Ulvi Alacakaptan’ın yönetmenliğinde iki yıl tiyatro eğitimi alıyor. Tiyatro Okulu’nu tamamlayanlardan çok sayıda genç, tiyatro, dizi filmler ve reklam filmlerinde rol alıyor.  

bagcilar2.20120224160905.jpg

bagcilar3.20120224160918.jpg

bagcilar4.20120224160931.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar