Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi projesi AB'den 119 bin avro fon desteği kazandı

26 Ocak 2012 Perşembe 12:18
Bağcılar Belediyesi, AB’den bir proje daha kazandı. AB’ye sunulan “Öğrenmek İçin Asla Geç Değil” başlıklı proje onay aldı. Toplam 159 bin 404 avroluk projeye, AB 119 bin avro fon desteği sağlıyor.

Avrupa Birliği’ne sunduğu sosyal projeleriyle dikkat çeken Bağcılar Belediyesi, AB’den bir projeye daha fon desteği kazandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Öğrenmek İçin Asla Geç Değil” projesi AB tarafından kabul edildi.

BRÜKSEL’DE İMZALAR ATILDI

Toplam 159 bin 404 avroluk projenin 119 bin avrosu AB tarafından karşılanacak. Projenin AB tarafından onaylanmasının ardından Brüksel’de imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AB projelerine büyük önem verdiklerini söyledi. Daha önce, AB’den çok sayıda projeye fon desteği aldıklarını ifade eden Çağırıcı, “Bağcılar Kaymakamlığımız ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa hazırladığımız bu projemize, 20 sivil toplum kuruluşu da iştirakçi olarak katılıyor” dedi.

Çağırıcı, projenin amacını da “Hayat boyu öğrenme konusunda Türkiye’de yapılan uygulamaları Avrupa seviyesine taşımak, ‘Gülerken Öğren’ metodu ile hayat boyu öğrenme kavramını insanlara aşılamak, ‘eğitim okulda başlar okulda biter’ önyargısını yıkmak, hayat boyu öğrenme kavramının önemini öğrencilere aşılayarak tüm yaşamları boyunca bu düşünceye sahip olmalarına destek olmak” şeklinde açıkladı.

20 SİVİL TOPLUM KURULUŞU İŞTİRAKÇİ…

Projenin en dikkat çeken yönlerini, “Aileler Öğreniyor” seminerleri ve “Gülerken Öğren” faaliyetleri oluşturuyor. Projeye, Bağcılar’da faaliyet gösteren 20 sivil toplum kuruşu da iştirakçi olarak katılıyor. Proje süresince dernek merkezlerinde 200 seminer düzenlenmesi hedefleniyor.

bagcilar2.20120126122149.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar