Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Mahallesi’nde inşasına başladığı Mahmutbey Kültür Merkezi ve Bilgi Evi’ni tamamladı

04 Ekim 2011 Salı 09:41
Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Mahallesi’nde inşasına başladığı Mahmutbey Kültür Merkezi ve Bilgi Evi’ni tamamladı. Merkez’de düzenlenecek sosyal ve kültürel etkinliklere katılacak vatandaşlar, spor salonundan da ücretsiz yararlanabilecek.

Bağcılar bir kültür merkezi daha kazandı. Bağcılar Belediyesi tarafından Mahmutbey Mahallesi’nde Bilgi Evi ve Aile Sağlığı Merkezi olarak inşasına başlanan merkez tamamlandı. Zemin katı Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılacak olan binanın birinci katı Bilgi Evi ikinci katı da sinema salonu olarak işlev görecek.

329 metre kare oturum alanına sahip olan binanın toplam kullanım alanı bin 708 metre kare…

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

Bilgi Evi ve Aile Sağlığı Merkezi olmanın ötesinde bir kültür merkezi olarak da işlev görecek olan Merkez’de sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek. Mahmutbey Kültür Merkezi ve Bilgi Evi’nde ağırlıklı olarak çocuklara yönelik programlar gerçekleştirilecek. Özellikle çocuk tiyatrosu ve çocuk sinemasının gösterileceği Merkez’de büyükler için de panel ve konferanslar düzenlenmesi planlanıyor.

HALKA AÇIK SPOR SALONU HİZMETTE…

Mahalle sakinlerine çok amaçlı hizmet etmek amacıyla planlanan ve inşa edilen Mahmutbey Kültür Merkezi ve Bilgi Evi’nde vatandaşların ücretsiz yararlanabilecekleri bir de spor salonu bulunuyor. İsteyen vatandaşlar, Merkez’e gelerek, binanın bodrum katında bulunan spor salonunda ücretsiz spor yapabilecek.

Bağcılar’da hayat standartlarını çok daha yukarılara taşımak istediklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Mahmutbey Kültür Merkezi ve Bilgi Evimizi de bunun için inşa ettik ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk” dedi.

Merkez’de sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirileceğini ifade eden Çağırıcı, “Gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize çocuklarımız başta olmak üzere bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum. Bu Merkez’i onlar için hazırladık, onların katılımı ile anlam kazanacak” diye konuştu.

bagcilar2.20111004094324.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar