Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa “Evlilik Okulu” açıyor

22 Eylül 2011 Perşembe 18:43
Boşanma oranlarının yıllık 100 binin üzerine çıktığı bir dönemde, hem evliler hem de evlilik hazırlığında olan gençler okula katılabilecek. Kursiyerler, uzmanlardan aile içi iletişimden, ikili ilişkilerde uyum sağlamaya; kriz yönetiminden, aile müdahaleleri ile başa çıkmaya kadar farklı konularda ders alacak

Boşanma oranlarının her geçen gün daha da artması üzerine Bağcılar Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Sağlığı Merkezi ile ortaklaşa Evlilik Okulu açıyor. Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde açılacak okula, evlilik hazırlığında olan gençlerle, evliler katılabilecek. Toplam 10 saat olarak planlanan eğitimde, psikologlar, doktor ve eğitimci uzmanlar tarafından kursiyerlere sağlıklı bir evliliğin nasıl olabileceği anlatılacak.

AİLE İÇİ İLETİŞİMDEN AİLE SAĞLIĞINA HER ŞEY ANLATILACAK

Evlilik Okulu Projesi ile hem aile içi sorunların çözümüne katkı sağlanması hem de evliliğe adım atmaya hazırlanan gençlere iyi bir başlangıç yapmalarına yardımcı olunması hedefleniyor. Kursa katılan kursiyerler, evlilikte karşılaşılabilecek sorunların çözümünde iletişim becerileri ile evlilikte çatışmayı önleme ve sorun çözme becerileri de kazanmış olacak. Kursun bir diğer amacı da özellikle yeni evlenecek gençlere, istek ve ihtiyaçlarının belirlenmesine yardımcı olmak, korkularını yenmelerine, evlilikten ve eşlerinden beklentilerinin farkına varmalarına katkı sağlamak olarak belirlendi.

Kursiyerlere kurs boyunca, İletişim öğeleri, iletişim çeşitleri, iletişim, teknikleri, iletişim engelleri, davranış çeşitleri, evlilikte problem kaynakları, evlilikte sık yaşanan çatışma nedenleri, güçlü ilişki, ikili ilişkilerde uyum, eşler arası yakınlık, cinsellik, aile müdahaleleri ile başa çıkma gibi dersler ve kriz yönetimi verilecek.

ÇAĞIRICI: “BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZİ KURSUMUZA BEKLİYORUM”

Ailenin toplumun çekirdeği olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu çekirdek sağlam olmazsa toplum da sağlam olmaz. Nesli yetiştiren, dolayısıyla, yetiştirdiği çocuklarla, topluma şekil veren ailedir. Biz sağlam aile yapımız, aile değerlerimizle güçlü bir toplumuz. Aile değerlerimizi korumamız gerekiyor. Onun için Aile Okulu Projemizi başlatıyoruz” dedi.

Kursun sadece yeni evlenecek gençler için değil evli olan çiftler için de önemli olduğunu ifade eden Çağırıcı, “Kadın erkek, bütün hemşehrilerimizi açacağımız kursa bekliyorum” diye konuştu.

bagcilar2.20110922184503.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu