Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi AB destekli “Her Ev Bir Anaokulu” projesinde 5 ve 6’ıncı dönem eğitimleri başladı

13 Eylül 2011 Salı 23:30
Bağcılar Belediyesi AB destekli “Her Ev Bir Anaokulu” projesinde 5 ve 6’ıncı dönem eğitimleri başladı. Anne ve anne adayları uzmanlardan okul öncesi eğitim semineri alacak. Eğitimler kapsamında, çocuklu annelerin olan çocuklarına kreş hizmeti veriliyor.

Bağcılar Belediyesi’nin Avrupa Birliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Her Ev Bir Anaokulu Okul Öncesi Eğitim Seminerleri”nin 5 ve 6’ıncı dönem eğitimleri başladı. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlere en yoğun katılım bu dönemde oldu. 5 ve 6’ıncı dönem için toplam 300 anne ve anne adayı kayıt yaptırdı.

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış programında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, projenin AB desteği ile gerçekleştirildiğini söyledi. Çocuk gelişiminde ilk yılların büyük önem taşıdığına vurgu yapan Çağırıcı, Çocuğun kişiliğinin şekillenmesinde de etkili olduğunu belirtti. Başkan Çağırıcı, “Annelerimizin eğitimi büyük önem taşıyor ve onun için böyle bir proje hazırladık. Anne ve anne adaylarımız burada uzmanlardan eğitimler alarak, kendi evlerini birer anaokuluna dönüştürüyor ve çocuklarını daha bilinçli yetiştiriyor” diye konuştu.

Kursu tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verileceğini belirten Çağırıcı, daha önce kursu tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlardan işe yerleşenlerin olduğunu da hatırlattı.

PROJE HAKKINDA…

“Her Ev Bir Anaokulu Okul Öncesi Eğitim Seminerleri” Bağcılar Belediyesi tarafından anne ve anne adaylarına eğitim vermeyi amaçlayarak hazırlanarak AB’ye sunulan ve AB tarafından kabul edilen bir proje… Proje maliyetinin yüzde 90’ı AB tarafından yüzde 10’u da Bağcılar Belediyesi tarafından karşılanıyor. Eğitimler kapsamında, kursiyer anne ve anne adaylarına çocuk bakımı, çocuk eğitimi, çocuk psikolojisi, aile içi iletişim, çocuğu ilköğretime hazır hale getirme, ev ortamında güvenlik ve okul öncesi eğitimin önemi konularında eğitimler veriliyor. 96 saatlik bir süreyi kapsayan eğitimin ardından sınav yapılıyor. Sınavda başarılı olan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim sertifikasını almaya hak kazanıyor.

Ayrıca kursa katılan annelerin, 3-6 yaş arası çocuklarına da ücretsiz kreş eğitimi veriliyor.

bagcilar2.20110913233235.jpg

bagcilar3.20110913233250.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar