Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi 2011 yılının Mehmet Akif Ersoy Yılı ilan edilmesinin ardından başlattığı Mehmet Akif Atölyesi’nin ikincisini açıyor

24 Eylül 2011 Cumartesi 20:38
Bağcılar Belediyesi, Mehmet Akif Atölyesi eğitimlerinin ikincisini başlatıyor. Ekim’de başlayacak ve 3 aylık bir süreyi kapsayacak eğitimler kapsamında, Mehmet Akif’in kişiliğinden, edebi hayatına kadar daha fazla tanıtılması hedefleniyor

Bağcılar Belediyesi 2011 yılının Mehmet Akif Ersoy Yılı ilan edilmesinin ardından başlattığı Mehmet Akif Atölyesi’nin ikincisini açıyor. Ekim ayında başlayacak ve Aralık’a kadar devam edecek eğitimler kapsamında Milli Şair’in fikir ve düşünce yapısı ve manevi yönüne ilişkin eğitimler verilecek.

Kursiyerler, Mehmet Akif Ersoy’un şahsiyetini, dünya görüşünü, Milli Mücadeleye olan katkılarına ilişkin eğitimler alacak. İstiklal Marşı Şairi’nin tüm yönlerinin anlatılacağı atölye çalışmalarına katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekiyor. Kayıt yaptıran kursiyerlerden, eğitimlere devam zorunluluğu da isteniyor. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere ise sertifika verilecek.

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşımızın şairi olmanın yanında Türk Edebiyatının da büyük şairlerinden biri olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Mehmet Akif’in hem kişiliğini hem de edebi yönünü yeni nesillere anlatmamız gerekiyor. Bu düşünce ile Mehmet Akif Atölyesi’ni açtık. Tüm hemşehrilerimin atölye çalışmalarına katılmalarını istiyoruz” dedi.

bagcilar2.20110924203948.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar