Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi 10 gün devam edecek “7 Renk 8. Renkle Buluşuyor” programıyla 22 derneği bir araya getiriyor

18 Ekim 2011 Salı 22:59
Bağcılar’da Türkiye’nin kültürel renkleri buluşuyor. Bağcılar Belediyesi 10 gün devam edecek “7 Renk 8. Renkle Buluşuyor” programıyla 22 derneği bir araya getiriyor. Derneklerin kendi yöresinin kültürel unsurlarını sergileyeceği etkinlikler kapsamında söyleşiler düzenlenecek ve film gösterimleri yapılacak.

Türkiye’nin kültürel renkleri Bağcılar’da buluşuyor. Bağcılar Belediyesi, Türkiye’den Almanya’ya göçün 50’in yılı dolayısıyla “7 Renk 8. Renkle Buluşuyor” programı düzenliyor. Cuma günü açılışı yapılacak etkinlikler 10 gün devam edecek. Etkinlikler kapsamında, İstanbul ve göç söyleşileri düzenlenecek ve göç filmleri gösterimi yapılacak.

KÜLTÜREL GÖSTERİLER OLACAK

Bağcılar Belediyesi’nin 22 dernekle ortaklaşa düzenlediği etkinlikler kapsamında sosyal ve kültürel bir kaynaşma da yaşanacak. Türkiye’nin değişik bölgelerinden il dernekleri ile Hoca Ahmet Yesevi İlim ve İrfan Vakfı, Güneşli Balkan Türkleri Dayanışma Derneği de programa katılarak kültürel tanıtımlarda bulunacak.

“7 Renk 8. Renkle Buluşuyor” programının ilkinin geçtiğimiz yıl düzenlendiğini hatırlatan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılar, Yunanistan, Bulgaristan ve Kazakistan dahil olmak üzere 81 ilimizden yaşanan göçlerle kurulmuş bir ilçe… “ dedi.

Farklılıkların bir zenginlik olduğunu ifade eden Çağırıcı, “Bu zenginliklerimizi bir araya getirerek bir kaynaşmanın ortaya çıkmasını istiyoruz. ‘7 Renk 8. Renkle Buluşuyor’ programımızı da bu amaçla düzenliyoruz” diye konuştu.

bagcilar2.20111018230228.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar