Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi, Çanakkale, Sarıkamış ve Kurtuluş savaşlarından unsurların bulunduğu Şehitler Parkını hayata geçirdi

14 Eylül 2012 Cuma 21:55
Bağcılar belediyesi tarafından 7 bin metrekare alan üzerine kurulan Park’ta, Şehitlik Müzesi, savaşların canlandırıldığı rölyefler ve Şerife Bacı heykeli bulunuyor.

Bağcılar Belediyesi, Çanakkale, Sarıkamış ve Kurtuluş savaşlarından unsurların bulunduğu Şehitler Parkını yaptı. 7 bin metrekare alan üzerine kurulan Park’ta, Şehitlik Müzesi, savaşların canlandırıldığı rölyefler ve Şerife Bacı heykeli bulunuyor.

Her yıl binlerce Bağcılarlıyı Çanakkale Şehitliği’ne götüren Bağcılar Belediyesi, Çanakkale’ye gidemeyenler için de ilçeye Şehitler Parkı’nı yaptı. Park’ta Çanakkale, Sarıkamış ve Kurtuluş Savaşlarını canlandıran rölyefler bulunuyor. Gelibolu ve Sarıkamış meydanlarının bulunduğu Park’ta, Kurtuluş Savaşı’nın sembol kadın kahramanlarından biri olan Şerife Bacı’nın heykeli de bulunuyor.

SAFRANBOLU EVLERİ MİMARİSİYLE MÜZE…
Şehitler Parkı’nda Safranbolu Evleri Mimarisine uygun mimari özelliklerde sosyal tesis ve müze yapıldı. Tesisin zemin katında kafeterya, birinci katında şehitlik müzesi ikinci katında ise sinema salonu bulunuyor. 251 metrekare oturum alanına sahip olan binanın toplam kullanım alanı ise 810 metrekare. Park ise yaklaşık 7 bin metrekare alandan oluşuyor.

Parkın büyük oranda bittiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılarımıza güzel bir park daha kazandırdık. Şehitler Parkımızı yaparak özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin tarihi süreci kısmen de olsa burada görerek öğrenmelerini istedik” dedi.

bagcilar2.20120914215927.jpg

bagcilar3.20120914215955.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar