Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi, cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine kapalı sabit pazarlar kuruyor

21 Ağustos 2011 Pazar 22:38
Bağcılar Belediyesi, cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine kapalı sabit pazarlar kuruyor. Bunun ilk örneği ise Hürriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden pazar. Kapalı ve modern bir şekilde planlanan pazar, aynı zamanda bir model olma özelliği taşıyor.

Bağcılar belediyesi, semt pazarlarını sokaklardan çıkararak, belli alanlarda sabit Pazar yerleri oluşturuyor. Bunun ilk örneği Hürriyet Mahallesi’nde devam eden kapalı Pazar alanı. Hürriyet Mahallesi Menderes Caddesi’nde kurulan semt pazarı için aynı mahallede Yıldırım Beyazıt Caddesi’ne yapımına başlanan semt pazarı 5 bin 218 metre kareden oluşuyor.

Örnek olarak başlanan projenin devamında diğer mahallelere de sabit Pazarlar oluşturulması hedefleniyor. Pazar yerinin Beyazıt Caddesi’nden ana giriş kapısı ve Akgün ve Emre Sokak’tan ise birer servis kapısı olmak üzere toplam üç kapısı bulunuyor.

GÜVENLİK GÖREV YAPACAK

Yapımı devam eden pazar yerinde güvenlik de unutulmadı. Ana giriş kapısı ve diğer iki kapıda güvenlik görevlilerinin görev yapacağı kabinler ile zabıta noktası bulunuyor. Tek katlı olarak planlanan pazar yeri çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistem üzerine, sandvich panel çatı örtüsü ile kapatıldı. Yüksekliği 450 ile 720 santimetre arasında değişen Pazar yerinde 130x100 santimetre ebatlarında toplam 873 satış tezgahı yer alacak.

“PAZARLARI SABİT PAZAR YERLERİNE TAŞIYACAĞIZ”

Hedeflerinin tüm semt pazarlarını sabit, kapalı Pazar yerlerine taşımak olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Hürriyet Mahallesi Semt Pazarı’nın ilk uygulama olduğunu söyledi. Yapımı devam eden pazarın önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmete açılacağını belirten Çağırıcı, “Ülkemizin hızlı bir şekilde yaşamış olduğu değişim ve dönüşüm sürecinden Bağcılar’da geçiyor. Artık caddelerde, sokak aralarında kurulan pazarların yerine daha modern, insanları rahatsız etmeyecek sabit semt pazarları oluşturmak istiyoruz” dedi.

bagcilar2.20110821224248.jpg

bagcilar3.20110821224301.jpg

bagcilar4.20110821224315.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar