Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediye Kadın Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren Kadınlar Akademisi ilk mezunlarını verdi.

08 Mayıs 2014 Perşembe 22:41
Akademinin ilk mezunları olan 287 kadın sertifikalarını düzenlenen törenle aldı. Törene Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, AK Parti MKYK üyesi Prof.Dr. Edibe Sözen'in yanı sıra mezun olan kadınlar ve yakınları katıldı.

Bağcılar Belediye Kadın Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren Kadınlar Akademisi ilk mezunlarını verdi. İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene katılan kadınlar cübbe giyerek kep fırlattı. Akademinin ilk mezunları olan 287 kadın sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Törene Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, AK Parti MKYK üyesi Prof.Dr. Edibe Sözen'in yanı sıra mezun olan kadınlar ve yakınları katıldı. Kadınlar son dersini İstanbul Üniversitesi rektör yardımcısı Prof.Dr. Recep Güloğlu'dan aldı. Güloğlu, ilk yardım konusunda kadınlara 15 dakikalık ders verdi. Dersin ardından kürsüye çıkan Çağırıcı, önce insan diyerek belediyecilik serüveninde yola çıktıklarını ifade etti.

Çağırıcı, "Bu serüvende insan odaklı çalışmanın heyecanını yaşadık. 1 yıl önce başladı. Bu süre içinde her ay farklı uzman akademisyenlerimiz, rektörlerimiz, siyasetçilerimiz katıldılar. Bu bizim için çok anlamlıydı. Bağcılar'da mutlu yuva, huzurlu toplum diye başlattığımız projenin aynı zamanda bir neticesine ifade ediyordu" diye konuştu. Akademiye katılan en tecrübeli kadının yaşını soran Çağırıcı, 69 cevabını alınca "Gülseren abla yine sen misin? Çünkü Gülseren abla tüm projelerimize katılarak belge aldı. Evi bir müze halinde" diye espiri yaptı. Çağırıcının ardından kürsüye çıkan bakan yardımcısı Asan, "Bağcılar'da bir kadın konuk evi açılacaktır. İsteriz ki kadınlarımız evlerinde rahat huzurlu yaşasınlar ama bazen öyle durumlar ortaya çıkıyor ki kaçınılmaz bir durumdur. O aileden değil farklı nedenden dolayı kadının korunması önem arzediyor" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından önce ders veren hocalara ardından da mezun olan kadınlara sertifikaları verildi. İlk sertifikayı en yaşlı öğrenci olan 69 yaşındaki Gülseren Malkoç aldı. Sertifikalarını alan kadınlar kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

lokman2.20140508224734.jpg

lokman4.jpg

lokman5.jpg

www.belediyegazetesi.net

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu