Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı pazarcı esnafına önlük, yaka kartı ve tanıtım kartı dağıttı.

13 Şubat 2013 Çarşamba 01:46
Hürriyet Mahallesi Semt Pazarı’nda düzenlenen programa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın yanı sıra İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile çok sayıda esnaf katıldı.

Pazarcı esnafı Temmuz ayında çıkarılan Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik’e uygun olarak çalışmaya başlıyor. Sözkonusu yönetmelikle pazarcı esnafın çalışma şartları yeniden belirlenmişti. Yeni yönetmeliğin getirdiği şartlar hakkında bir süredir esnafı bilgilendiren Bağcılar Belediyesi, geçiş sürecini hızlandırmak için esnafa önlük, yaka kimlik kartı ve tanıtım levhası dağıttı.

Hürriyet Mahallesi Semt Pazarı’nda düzenlenen programa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın yanı sıra İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile çok sayıda esnaf katıldı.

Semt pazarlarının daha düzenli olması gerektiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, cadde ve sokak aralarında kurulan pazarları sabit pazarlara dönüştürmek istediklerini söyledi. Hürriyet Mahallesi Pazarı’nın bunun ilk örneği olduğunu ifade eden Çağırıcı, diğer mahallelerde de benzer pazarlar oluşturmak için çalışmaların devam ettiği bilgisini verdi.

İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün de semt pazarlarının geçmişten günümüze kadar ulaşan bir gelenek olduğunu ifade etti. Semt pazarlarının bundan sonraki süreçte de korunması gerektiğini belirten Şengün, “Semt pazarları enflasyonu dengede tutuyor. Semt pazarlarının oluşturduğu baskıdan dolayı marketler fiyat artırımı yapamıyor” diye konuştu.

ÖNLÜK VE YAKA KARTLARI DAĞITILDI
Yapılan kısa konuşmaların ardından, esnafa önlük ve yaka kartlarının dağıtımı yapıldı. Tezgahları tek tek dolaşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, esnafa hayırlı olsun dileklerinde bulunarak önlük, yaka kartı ve tabela levhasını verdi.

Yeni yönetmeliğe göre semt pazarlarındaki tüm çalışanların önlüğünün, yaka kartının ve tanıtım levhasının olması gerekiyor. Artık semt pazarlarından alışveriş yapan vatandaşlar, aynı zamanda yaka kartından kimden alışveriş yaptıklarını da görebilecekler.

bagcilar2.20130213015046.jpg

bagcilar3.20130213015107.jpg

bagcilar5.20130213015131.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar