Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcılar'da sel mağduru 114 afetzede aile törenle yeni evlerine kavuştu

27 Nisan 2012 Cuma 09:17
Avcılar ilçesi, Ambarlı Mahallesi’ndeki Afete maruz bölgeden hak sahibi olan 114 afetzede için, Başakşehir 5. Etap’ta yaptırılan kalıcı konutların kura çekim töreni gerçekleştirildi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nı (AFAD) temsilen İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (İstanbul AFAD) koordinesinde yapılan törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gökay Atilla Bostan katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Hüseyin Avni Mutlu; Avcılar`da 2003 yılından itibaren tespit edilmiş olan heyelana maruz kalmış konutlarımızla ilgili önemli çalışmalar yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz jeoloji, etüt ve planlama çalışmalarında bizlere destek verdi. AFAD bu konu ile ilgili olarak hak sahiplerimizin evlerinin yapılması için gerekli nakdi yardımları yapıp, bu işleri planlayıp yürüttü. Netice itibarıyla bu günlere geldik. TOKİ yönetiminde müteahhitlere ihale etmek suretiyle, iş birliği içerisinde konutlarımız tamamlanarak hak sahiplerine kura sonucu anahtarlarını teslim edeceğiz.

Diliyorum ki güzel İstanbul`umuzda afetler hiçbir zaman bizler için bir sıkıntı sebebi olmasın. Sizler bu güzel ve nitelikli evlerde, sağlıkla ve mutlu bir şekilde aileleriniz ve komşularınızla huzurlu bir gelecek kuracaksınız. Bu dileklerimle kuranın sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum" dedi.

Kuranın ilk çekilişini Vali Mutlu gerçekleştirerek, talihli aileleri tebrik etti.

avmi-mutlu2.jpg

avni-mutlu3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar