Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci haberlerin maksatlı olduğunu ifade ederek "Biz vicdanen rahatız” dedi

12 Kasım 2011 Cumartesi 14:44
Değirmenci söz konusu haberi ihbar kabul ettiğini yardım malzemelerinin istif edilmesi, ayıklanması gibi çalışmalarda görevini ihmal edenlerin güvenlik ihmali bulunanların Belediye Teftiş Kurulu tarafından araştırıldığını, şayet varsa böyle bir durum gerekli soruşturmanın açılacağını da sözlerine ekledi.

Depremin acısını 1999’da derinden yaşayan Avcılar halkının yardımseverliğinin istismar edilmesine asla müsaade etmeyeceğini belirten Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci düzenlediğini basın toplantısında yerel ve ulusal basın mensuplarını bilgilendirdi.

Değirmenci, toplanan ikinci el giysilerin görevliler tarafından ayıklanışını gösterip söz konusu giysilerin kullanılmayacak durumda olanlarını Van’a gönderilmediğini söylemesine rağmen haberin kamuoyuna taraflı bir biçimde verildiğini ifade etti. Değirmenci, “Burada Van’lı kardeşlerimizi rencide edecek giysiler de var. Bunları göndermeye bizim vicdanımız el vermedi. Sizin vicdanının el verir mi” diyerek çekilen ve yayınlanan görüntüleri basın mensuplarıyla baylaştı. Değirmenci, “İşte biz yardımları böyle yapmışız. Şimdi izlediğiniz görüntüleri sizlerin vicdanına bırakıyorum. Çünkü biz vicdanen rahatız” dedi.  

3 TIR GÖNDERDİM
Mustafa Değirmenci Van’a bugüne kadar Üç dolusu yardım malzemesi gönderdiklerini belirterek, “Bu güne kadar Van’a biz üç tır dolusu giyecek yiyecek, hijyenik malzeme gönderdik. Biz Van’a gidip neye ihtiyaçları var tespit ettik ona göre halkımıza mesajlar çekerek yardım malzemesi istedik. Avcıların sağ duyulu depremin acısını yaşamış muhteşem halkı elinden geleni fazlasıyla yaptı. Ben onlara teşekkür ediyorum. Minnettarım. Bakın çocuklar oyuncaklarını bile göndermiş. Biz onların bu emanetleri Van’ lı kardeşlerimize nasıl ulaştırmayız. Hepsini gönderdik. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.  

ACIYI EN İYİ BİZ BİLİRİZ İSTİSMAR ETTİRMEYİZ
Avcılar halkının tercümanlığını yapan ve Van’daki vatandaşlarımızı çok iyi anladığını belirten Mustafa Değirmenci “Deprem Hepimizin ortak acısıdır. Avcılar halkı olarak Van’ lı kardeşlerimizi en iyi anlayan bizleriz. Onların acısını hissediyoruz. Acınız acımızdır yüreklerimiz sizinle.. Avcılar halkı olarak yanlarındayız. Biz her türlü karalamalara rağmen inadına yardım göndermeye devam edeceğiz Depremde ölen vatandaşlarımıza Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi. Değirmenci söz konusu haberi ihbar kabul ettiğini yardım malzemelerinin istif edilmesi, ayıklanması gibi çalışmalarda görevini ihmal edenlerin güvenlik ihmali bulunanların Belediye Teftiş Kurulu tarafından araştırıldığını, şayet varsa böyle bir durum gerekli soruşturmanın açılacağını da sözlerine ekledi.

SORUŞTURMA SONUCU ÖNEMLİ
Değirmenci toplantının soru cevap bölümünde ise basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Yaşanan hadiselerde güvenlik ihmali, Belediye’ye yapılan operasyonlar ve Avcıların deprem riski ve ne gibi çalışmalar yapıldı gibi sorulara net yanıtlar verdi.

Değirmenci, “. Bizimle ilgili konuşulan davalarla ilgili gizlilik kararı var. Gazeteler yazıyor En zengin zabıta bizde diye. En zengin zabıta dedikleri şu an görevinin başında.  İçimizde çürük elmalar olabilir. Hakkında soruşturma açılan suçlu olamaz, her tutuklanan da suçlu olamaz. Önemli olan sonuçtur. Biz de içten Teftiş kurulumuzca soruşturuyoruz. Kesin bir şey olmadan insanlara çamur atamayız” dedi.

avcilar2.20111112144930.jpg

avcilar3.20111112144950.jpg

avcilar4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar