Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Artuklu’ya bağlı Ortaköy Mahallesi’nde 75 kadına okuma yazma öğretildi.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 09:39
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentte okuma yazma bilmeyen vatandaşların okur yazar olabilmeleri için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi proje ve çalışmaları ile kente güzellik katmayı sürdürüyor. Belediye birimleri şehrin dört bir yanında hedeflere ulaşmak için çaba veriyor. Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri, sportif faaliyetlerin yanı sıra açılan kurslar ile vatandaşların hayatlarına olumlu katkı sağlanıyor. Önem verilen kursların başında ise kadınlara yönelik kurslar geliyor. Özellikle kadınların ekonomi olarak rahatlamaları ve hayata aktif katılım sağlamaları hedeflenen kurslarda okuma yazma da öğretiliyor. Bu bağlamda Artuklu’ya bağlı Ortaköy Mahallesi’nde 75 kadına okuma yazma öğretildi.

Kurslar ile katkı

Konu hakkında açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde kurslarımızla her yönüyle fayda sağlamak istiyoruz” dedi. Belediye olarak kurslar ile ilgili yoğun bir çalışma içinde olduklarına değinen Yaman, “Belediyemiz kentimizin yaşanabilir bir şehir olması hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Yakın bir zamanda ilimizde vatandaşlarımızın istediği bir kenti hediye edeceğiz. Bunun yanında sosyal sorumluluklarıyla da hemşehrlerimizin beklentilerine cevap veriyoruz. Bu nedenle kurslarımız da önemsediğimiz çalışmaların arasında yerini aldı. Özellikle kadınlarımız için açtığımız kurslar amacına ulaştı” diye konuştu.

Kadınlar okuma yazma öğreniyor

Okuma yazma öğrenilmesini önemsediklerini kaydeden Yaman, Belediyemiz ilimizde okuma yazma konusunda bir seferberlik başlattı. Göreve gelmemizin akabinde bu konuda ciddi çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalardan birisi ise Artuklu ilçemize bağlı Ortaköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Burada 75 kursiyerimiz ders alarak okuma yazma öğrendiler. Özellikle orta yaş üstü kursiyerlerimiz okuma yazma öğrenerek hayatlarını kolaylaştırdılar. Bu tür çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu

mardin2.jpg

mardin3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu