Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arnavutköy Belediyesi, üniversite hazırlık kursu ile 750 öğrenciyi sınavına hazırlıyor.

20 Ekim 2017 Cuma 09:13
Arnavutköy Belediyesi, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık aşamasında zorluk yaşamaması için alanında uzman ve deneyimli hocaların yer aldığı Üniversite Hazırlık Kursu ile öğrencileri, üniversite sınavına hazırlıyor.

12’nci sınıf ve mezun statüsündeki öğrencilere verilen üniversite hazırlık eğitimlerinde gençler, alanında uzman eğitmenlerle sayısal, sözel ve eşit ağırlık bölümlerinden üniversiteye hazırlanıyor.        
Hazırlık sürecinde danışman eğitmenler, öğrencilerin yanı sıra velilerle de sürekli irtibat halinde olup gençlerin durumu hakkında onlarla bilgi alışverişinde bulunuyor. Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nden üniversiteye hazırlık eğitimi alan gençler, danışman eğitmenlerinin kendilerine sunduğu rehberlik hizmetinden de faydalanıyor. Ayrıca deneme sınavları, birebir rehberlik-danışmanlık hizmeti, motivasyon seminerleri, üniversite gezileri, eğitim kampları hizmetleri de veriliyor.

“750 Öğrenciyi Üniversite Sınavına Hazırlıyoruz”

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi olarak, 2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz üniversiteye hazırlayabilmek için yeni kurslarımızı başlattık diyen ARGEM Koordinatörü İbrahim Erdoğan: “Üniversite hazırlık alanında öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm temel branşlarda derslerimizi açtık. ARGEM bünyesinde hizmet veren Arnavutköy Şubemiz, Haraççı ve KİPTAŞ şubelerimizde üniversite hazırlık guruplarımızın eğitimlerine başladık. Geçen yıl ARGEM’de hazırlanıp üniversite kazanan 250 öğrencimiz bizlere ışık oldu ve bu yıl daha kapsamlı bir çalışma yaptık. Öğrencilerimizin ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yaparak, ders programları çıkardık. Temelden mezun guruplar ve 12. Sınıflar olarak toplamda 750 öğrencimiz aktif olarak, ARGEM bünyesinde üniversiteye hazırlanmaktadır. Bu eğitimleri sene sonuna kadar devam edecek. Öğrencilerimiz için deneme takvimleri de oluşturduk, gelişimlerini gözlemleyebilmek için. Öğrencilerimizin kaynak ihtiyaçlarını da gideriyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları soru bankaları, konu anlatımları kurum bünyesinden ücretsiz sağlanıyor. Bu konuda Arnavutköy belediye Başkanımız Haşim Baltacı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“Değişmeyen Bir Müfredat Var”

Yeni sınav sistem ile ilgili açıklama yapan ARGEM Koordinatörü Erdoğan: “Bilindiği gibi sınav sistemlerinde değişiklik oldu. Sabit olan bir şey var ki bu da müfredat. Müfredatta öğrencilerimizin gördüğü dersler. Öğrencilerimiz gerek liseye girerken, gerekse üniversiteye hazırlanırken mecburi olarak bir sıralama sınavına girmek zorundalar.  Öğrencilerin seviyesini belirleyecek bir sınava girecekler. Bu TEOG olmaz başka bir sınav olur YGS- LYS olmaz başka bir sınav şekli olur. Ama burada sabit olan bir şey var bu da öğrencilerin bu müfredattan sınava tabi tutulacak olmalarıdır. Bizler de öğrencilerimizin motivasyonunu bozmadan, öğrencilerimizi dakika dakika günü birlik gelen açıklama ile aydınlatarak, sınava hazırlamaya çakışıyoruz.”

“Bin 200 Öğrenciyi Üniversiteye Yolladık”

Son olarak şunları kaydeden ARGEM Koordinatörü İbrahim Erdoğan: “ARGEM 8. yaşını kutlarken, temelde öğrencilerin boş vakitlerini geçirebileceği, sosyal alanlar olarak planlandı. Nitekim biz ilçemizde ki ihtiyaçları göz önünde bulundururken öğrencilerimizi sosyalleştirirken onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarken aynı zamanda sınavlara hazırlamaya başladık. Bu yıl 5. Gerçekleştirdiğimiz üniversite hazırlık kurslarında 2500 öğrencimizi yetiştirdik. 5 yılda 1200 öğrencimizi lisans ve ön lisans bölümlerine yerleştirdik.”

argem2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu